İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngilizce Kurs Çeşitleri

Güncellenme Tarihi: 2018-12-16 23:09:36

İngiltere vizesiyle veya İngiltere öğrenci vizesiyle Britanya’ya dil öğrenmek için giden kişiler farklı kurs alternatiflerinden yararlanabilir.

Bilindiği gibi uluslar arası bir dil olan İngilizce bugün iş hayatında da İngilizce dil sınavıyolmazsa olmaz

Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusu yaparak İngiltere'de eğitim almak için en az B1 seviyesinde İngilizce bilmek gerekir. İngilizce seviyenize göre gitmeniz gereken çeşitli kurslar vardır. Bunlardan en yaygın olarak bilineni genel İngilizce kursu dengeli ve düzenli bir müfredata sahiptir. Bu kurslar İngilizce seviyesi henüz başlangıç seviyesinde olan günlük hayatta İngilizce konuşabilmenizi sağlayan kurslardır.  Bu kurslar haftada 15-20 saat normal formatta, 20-30 saat yoğun formatta ve 30-40 saat olarak çok yoğun formatta isteğe göre verilir. Ayrıca bu kursları veren dil okullarında sabahçı akşamcı veya tamgün kurs seçenekleri de bulunmakta. İngilizce seviyeleri B1 seviyesi altında olan kişiler için en ideal kurslar bu kurslardır.

İngiltere öğrenci vizesiyle İngiltere’de eğitim alma amacıyla gelenler tarafından rağbet gören bir diğer kurs türü de mesleki İngilizce ve iş İngilizcesi kurslarıdır. Bu kurslarda kişiler iş hayatlarında ve kariyer gelişimlerinde ihtiyaç duyacakları İngilizceyi öğrenirler. Ancak bu kurslara gidebilmek için belli bir seviyede İngilizceniz olması gerek. Dolayısıyla genel İngilizcesi hiç olmayan biri bu kurslara katılamaz. Mesleki İngilizce kursları hangi sektörde çalışıyorsanız veya çalışacaksınız o sektörün İngilizcesini öğrenme amaçlı alınır. İngilizcenin spesifik bir meslek dalında ne şekilde kullanıldığını bu derslerde öğrenirsiniz. Ayrıca belirli bir sektörün uluslararası uygulamalarda ne şekilde gerçekleştiğini farklı ülkelerden sizin gibi İngiltere öğrenci vizesiyle eğitim almaya gelmiş olan sınıf arkadaşlarınızla paylaşıp eğitiminizi destekleme şansınız olur. Örneğin sınıftaki herkesin kendi ülkelerinde sektörle ilgili gelişmeler-gerilemeler-değişiklikler ile ilgili olan paylaşımlar size gerek genel kültür olarak gerek sektörel olarak çok şey katacaktır.

Örneğin pazarlama üzerine eğitim görmeyi düşünüyorsanız sınıfınızdaki herkes kendi ülkelerinde en çok uygulanan ve işe yarayan pazarlama yöntemlerini paylaşarak size bilgi katacaktır.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngilizce Kurs Çeşitleri" sayfası 2377 defa okundu
  • İngiltere öğrenci vizesi, genel İngilizce kursu, mesleki İngilizce kursları
x

Bizi Takip Edin