İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere'de Öğrencilik için IELTS Kuralları Değiştirildi!

Güncellenme Tarihi: 2018-12-16 23:09:32

İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de lisans veya lisans üstü eğitime gideceklerin girmesi gereken IELTS türünde değişiklik yapıldı. Bu haber İngiltere'ye gidecek öğrenci adayları için oldukça önemli.

Bilindiği gibi İngiltere’de bir üniversitede eğitim almak istiyorsanız Akademik IELTS’ten belli bir seviyenin üzerinde not almalısınız aksi takdirde direkt üniversite eğitimine başlayamaz ve foundation kursu almak zorunda kalırsınız. Akademik IELTS’ten en az 6.5 alan öğrenciler ise genel olarak İngiliz üniversiteleri tarafından direkt lisans eğitimine kabul edilebilmektedir ve böylece 3 yılda üniversiteyi bitirebilmektedirler. Ancak tabii ki bu seviye her İngiliz üniversitesi için geçerli değildir, çok prestijli üniversiteler IELST’ten 6.5’dan da fazla notlar talep edebilirler.

Türkiye’den İngiltere’de istedikleri üniversiteden kabul almak isteyen öğrenciler Akademik IELTS sınavına girebilirler. Bu sınav alınmadan İngiltere öğrenci vizesine başvurulmamalıdır çünkü okuldan kabul almadan başvurmanız hem zaman hem de maddi kayba neden olur.

İngiltere vizesine başvurmadan Akademik IELTS sınavına girecek olan öğrencilerin bilmesi gereken ise, artıkUKVI’ın yeni kuralları gereği; 5 Nisan dan itibaren alınacak olan IELTS sınavının IELTS for UKVI olması gerekmektedir.  Şimdiden 5 Nisan sonrası için IELTS Akademik sınav kaydı yapmış olan öğrenciler; bu değişikliğe göre hareket etmeliler. Okulunuz tarafından; alacağınız IELTS akademik sınavınız kabul edilmiyorsa kayıt olduğunuz IELTS merkezi ile görüşüp sınavınızı IELTS for UKVI sınavına çevirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca bilinmeli ki 5 Nisan 2015 öncesi alınan IELTS sınavları 5 Kasım 2015’e kadar geçerli olacak yani bu tarihe kadar kabul edilecektir.

6 Nisan 2015 tarihinden itibaren yapılan 6 ay ve üzeri eğitim için Tier 4 İngiltere öğrenci vizesine başvuracak öğrencileri ilgilendiren diğer bir değişiklik ise ; öğrenciler ülkeye giriş yaptıklarından itibaren ilk 30 gün içerisinde Biometrik Resident Permits kayıtları yaptırmaları gerektiğidir. Bununla beraber, 6 ay ve üzeri eğitime giden öğrenciler için sigorta yapma zorunluluğunun getirilmiştir. Bu sağlık sigortası ücreti şimdilik 150 sterlindir, ancak bu ücret değişebilir ve UKVI’ın sitesinden takip edilmesi gerekmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz. 

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere'de Öğrencilik için IELTS Kuralları Değiştirildi!" sayfası 4077 defa okundu
  • İngiltere öğrenci vizesi, UKVI, Akademik IELTS, Sınav, eğitim, üniversite
x

Bizi Takip Edin