İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

Neden İngiltere'de Eğitim?

Güncellenme Tarihi: 2018-12-17 04:29:52

İngiltere vizesi süreci her ne kadar yorucu ve karmaşık görünse de İngiliz İngilizcesini öğrenebileceğiniz tek yer İngiltere'dir. Avustralya, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda, Malta ve Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere BBC İngilizcesini konuşarak ve duyarak sadece Birleşik Krallık'ta öğrenebilirsiniz.

İngiltere üniversiteleri prestiji ve köklü eğitim sistemleri dolayısıyla tüm dünyada ün yapmış okullardır.

İngiltere'nin başkenti ve dünyanın en kozmopolit şehirlerinden olan Londra'da yaşama fırsatı ve uluslararası atmosfer ise öğrencilerin geri dönüşlerini zorlaştıran niteliktedir. Çoğu ücretsiz olan müzeleri, beklemediğiniz anda sokak ortasında yine ücretsiz dinleyebileceğiniz klasik müzik konserleri, tarihi yapısı, kraliyet ailesi, kendine has kuralları, şehrin her yerinde olan devasal parkları, hala atlarla dolaşan askerleri, gece hayatı, popüler Oxford Street'i, zamanında Karl Max gibi düşünürlerin ağırlandığı pubları, ilk önce garip gelse de sonra sevmeye başladığınız kendilerine has kahvaltıları, otobüse bindiğinizde en az üç dilin konuşulması, yer altında ayrı bir hayatın olması, görkemli hükümet binası ve daha birçok özelliğiyle Londra çok özel bir şehirdir. Bu noktada amaç sadece İngilizceyi öğrenmek değil, ingilizkültürü ve yaşam tarzını da deneyim edinmektir.

Ancak ilk kez dil eğitimine gidecekler için Londra yerine Türklerin ve göçmenlerin daha az olduğu küçük İngiliz şehirleri tercih edilebilir. Cambridge, Brighton gibi İngilizlerin daha yoğun olduğu şehirler de çok hareketli ve  Londra'ya trenle maximum 2-3 saat uzaklıktadır.  Özellikle sadece iki tane üniversitesi olan Cambridge için İngiltere'nin Eskişehir'i yani öğrenci şehri denilebilir. İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere'de bulunduğunuz süre içersinde İskoçya, Galler Krallığı ve İrlanda'nın kuzeyi hariç Britanya'yı da gezip görebilirsiniz.  

İngiltere'nin bir diğer avantajı ise yıllardır oturmuş bir toplu taşıma sistemi olması ve bu sistemin kısa sürede çözülebilir olmasıdır. Nerdeyse her bölgeye giden metro ve otobüslerin güzergahlarına belli bir süre sonra aşina olacak ve belki de başka insanlara yol tarifi edebilecek düzeye geleceksiniz. "Oyster" adı verilen hem metroda hem de otobüslerde kullanılan toplu taşıma kartlarında ise öğrenciler indirimden faydalanabilecektir. Mesela daha çok araba kullanımı eğiliminde olan Amerika ve Avustralya baz alındığında, İngiltere ulaşım kolaylığı açısından çok daha avantajlı olmaktadır. Ayrıca eğitimmasrafları göz önünde bulundurulduğunda özellikle de Avustralya ve Amerika'nın İngiltere'den aşağı kalır olmadığını hatta bazen daha pahalı olduğu da söylenebilir.

Para biriminin sterlin olması ve yaşam masrafları her ne kadar öğrenci adaylarını ürkütse de  bazı İngiltere öğrenci vizesi türlerinde çalışma izniniz olacaktır. İngiltere'de para kazandığınızda  yaşam masraflarının aslında sandığınız kadar da pahalı olmadığını anlayacaksınız. Sterlin Türk parasının yaklaşık dört katı olduğu için Türkiye'den götürdüğünüz para kısa zamanda tükenecek ve çok pahalı gelecektir ancak İngiltere'de çalışıp para kazanmaya başladığınızda fazla harcama yapmadığınız sürece temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir sistemin oturmuş olduğunu göreceksiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri ve başvuru prosedürü hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "Neden İngiltere'de Eğitim?" sayfası 2103 defa okundu
  • İngiltere vizesi, İngilizce, eğitim, öğrenci
x

Bizi Takip Edin