İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere Öğrenci Adayı Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2018-12-16 23:09:14

Henüz İngiltere'de bir eğitim kurumuna kayıt yaptırmamış, eğitim alacağı okula kayıt yapmak veya okulların sınav ve mülakatlarına girecek kişilerin başvuracağı vize türü İngiltere Öğrenci Adayı Ziyaretçi Vizesidir.

İngiltere Öğrenci Adayı Ziyaretçi Vizesine başvurabilmek için İngiltere'de eğitim alacağınız alanın spesifik olarak belirlenmiş ve kağıt üzerinde gösterilebiliyor olması gerekmektedir. Bu amaçla İngiltere'deki okullarla yapılan yazışmalar, kabul mektupları vs. kullanılabilir.

İngiltere Öğrenci Adayı Ziyaretçi Vizesi başvurunun olumlu sonuçlanması halinde 6 ay süreyle verilen bir vize türüdür. İngiltere öğrenci adayı ziyaretçi vizesi İngiltere ziyaretçi vizesinin alt kategorilerindendir. Bu süreç içerisinde eğitiminize başlamanız, aksi takdirde ülkeyi terk etmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu süre içerisinde diğer İngiltere ziyaretçi vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere’de çalışamaz veya devlet sosyal yardımlarından faydalanamazsınız.

Bu süre içerisinde eğitime başladığınız takdirde hali hazırda İngiltere'de bulunurken, Türkiye'ye dönme şartı olmaksızın İngiltere Öğrenci Vizesine başvurabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere Öğrenci Adayı Vizesi" sayfası 3218 defa okundu
  • İngiltere öğrenci adayı ziyaretçi vizesi, eğitim
x

Bizi Takip Edin