İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere Öğrenci Vizesi- Genel Bilgiler

Güncellenme Tarihi: 2018-12-16 23:09:04

İngiltere'de dil, lise, üniversite, master, doktora eğitimi almak isteyen ya da yaz okulu, mesleki eğitim kursları gibi eğitim programlarına katılmak isteyen kişiler İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri eğitim çeşidine ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenci olarak İngiltere Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle hangi İngiltere Öğrenci Vizesi'ne başvuru yapması gerektiği belirlenmelidir. Bu anlamda kişilere bir fikir vermesi açısından İngiltere Öğrenci Vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

Bir İngiltere Öğrenci Vizesi türü hakkında bilgi almak için ilgili başlığı ziyaret ederek açıklamalara ulaşabilir ve ya iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere'de dil okulu, yaz okulu, mesleki eğitimler gibi 6 aydan kısa süreli tüm eğitimleri kapsamaktadır. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne lise, üniversite, master gibi uzun süreli eğitimler için başvurulamaz.

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere'de 6 - 11 ay arası süreyle yalnızca dil eğitimi almak isteyen başvuru sahiplerini kapsayan İngiltere Vizesi türüdür. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne yaz okulu, lise, üniversite eğitimi, mesleki eğitim gibi amaçlarla başvurulamaz.

Tier 4 İngiltere uzun süreli öğrenci vizesi, İngiltere'de 6 aydan uzun süreli olmak kaydıyla alınacak tüm eğitimleri kapsamakta olan İngiltere Vizesi türüdür. Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi'ne 6 aydan uzun süreli dil okulu, mesleki eğitim, lise, üniversite, master ve doktora eğitimi gibi uzun süreli eğitimler için başvurulabilir.

 Öğrenci adayları için İngiltere ziyaretçi vizesi, İngiltere'de eğitim almak isteyen ancak eğitim alacağı kurumu henüz seçmemiş, okullarla görüşmek isteyen başvuru sahipleri ile İngiltere'de eğitim almak istediği kurumun sınavlarına katılması gereken başvuru sahiplerini kapsayan İngiltere Vizesi türüdür. 

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere Öğrenci Vizesi- Genel Bilgiler" sayfası 3613 defa okundu
  • İngiltere öğrenci vizesi, master, üniversite, mesleki eğitim, ziyaretçi
x

Bizi Takip Edin