İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2018-12-16 23:09:09

İngiltere'de bir eğitim kurumunda 6-11 ay süreyle ve yalnızca İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişiler İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne başvurabilirler.

Üniversitelerde veya özel dil kurslarında 6-11 ay süreyle İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurabileceği İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesiİngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesinin hali hazırda İngiltere'de bulunurken uzatılmasıyla alınan bir vize türü değildir. Başlı başına ayrı bir vize türü olan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine yalnızca Türkiye'den başvuru yapılabilmektedir. Benzer şekilde İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi hali hazırda İngiltere'de bulunulurken uzatılamamaktadır. Vize süresinin bitiminde mutlaka Türkiye'ye dönülerek tekrar başvuru yapılmalıdır. Bu husustaki tek istisna Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları olup, konu hakkında detaylı bilgiye İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde İngiltere'de alınacak eğitimin süresiyle bağlantılı olacak şekilde vize çıkmaktadır. Örneğin; 8 aylık okul kaydı yapılması halinde 8.5 veya 9 aylık bir vize çıkabilmektedir. Dolayısıyla her zaman 11 aya kadar İngiltere'de kalabilmek mümkün olmamaktadır.

Dil eğitimi, üniversite eğitimi, yaz okulu veya mesleki eğitim gibi ayrım olmaksızın 6 aya kadar olan eğitimler için başvurulması gereken vize türü İngiltere ziyaretçi vizesi kategorilerinden İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesidir. Yine benzer şekilde eğitim alanında herhangi bir ayrım olmaksızın 6 aydan uzun sürecek her türlü eğitim için başvurulabilecek vize türü Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesidir.  Bu vize türleri hakkında detaylı bilgiye web sayfamızın ilgili kısımlarından ulaşabilirsiniz.  

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları hiç İngilizce bilmeyen, biraz bilen, ileri derecede İngilizce bilip pratik yapmak isteyen, IELTS ve TOEFL kurslarına katılmak isteyen vb. herkesin başvurabileceği bir vize türüdür.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi herhangi bir çalışma iznini kapsamamaktadır. Yani bu İngiltere vizesi türüyle İngiltere'de bulunduğunuz süre içerisinde full-time ya da part-time fark etmez, hiç bir işte çalışamazsınız. İngiltere'de part-time çalışma iznini kapsayan tek vize türü Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesidir.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahibinin banka hesabında belirli miktarda paranın belirli süre durması gibi bir önkoşul yok. Banka hesabına para yatırılmasının ertesi günü İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılabileceği gibi hesaptaki ufak tefek hareketlilikler de başvuru sonucuna etki etmez.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahibinin sosyo-ekonomik durumu, eğitimi, daha önce dil eğitimi alıp almadığı, İngilizce eğitiminin kendisine sağlayacağı faydalar, Türkiye'ye dönmesini gerektirecek bağlarının olması (okul, iş vs), başvuru sahibinin veya sponsorunun maddi durumu vize memurları tarafından incelenmekte ve uygun görülen başvurular olumlu sonuçlanmaktadır.

Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması dosyadaki eksik ve yetersizliklerin tespiti, bu eksiklerin ek evrak ve açıklayıcı yazılarla kapatılması ve başvurunun olumlu sonuçlanması açısından önem arz etmektedir. Zira İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi başvurularında itiraz hakkı bulunmamakta olup her yıl belge eksiği yahut hatalı bilgi veya yanlış anlaşılmadan ötürü binlerce başvuru reddedilmektedir. Bu kapsamda herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek ret dolayısıyla ya İngiltere'de öğrencilikten vazgeçilecek ya da aynı masraflar yeniden ödenerek, başvuru dosyası en baştan yeniden hazırlanacaktır. Bu gibi moral bozucu maddi ve manevi zararların önüne geçmek için İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması tavsiye edilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi" sayfası 3298 defa okundu
  • İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, eğitim, İngilizce, Türkiye
x

Bizi Takip Edin