İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere'de Dil Eğitimi

Güncellenme Tarihi: 2018-12-16 23:09:20

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile alınabilecek İngilizce programlarının temel amacı kişiye konuşma, okuma, anlama, telaffuz, dil bilgisi ve yazma konularında eğitim vermektir.

İngiltere’de dil okullarının ve çeşitli kursların vermekte olduğu İngilizce eğitiminin sonunda öğrencinin İngilizce alt yapısını sağlamlaştırıp dili hayatlarında kullanabilmelerini sağlamaktır. Genel İngilizce programı ile iyi bir düzeye gelen öğrenci istediği programları ilave olarak alabilmektedir.

Genel İngilizce kursu, her seviyedeki  İngilizce bilgisini yazma, okuma, dinleme ve konuşma düzeyinde geliştirmeye yönelik  yapılan bir kurstur. Minimum 17’dir ve üst sınırı yoktur. 2 ile 52 hafta arasında isteğe göre değişir. Tüm okullarda kurs bitiminde sertifika veya tamamlanan programlarda diploma verilmektedir.

İngilizce eğitimi almak üzere İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler kalacakları süreye göre İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (6 ay) ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (6 ay-11 ay)’ne başvuru yapabilirler.

İngiltere’nin İngilizce eğitimi almak isteyen birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından tercih edilmesinin bazı nedenleri bulunmaktadır. İngiltere’nin Türkiye’ye yakın olması, diğer Avrupa ülkelerini gezip görebilme şansı tanıması tercih edilme sebeplerinin en önemlilerinden biridir. Ayrıca İngiltere, eğitimi ve eğitim kurumları kalitesiyle markalaştığı için dünyaca bilinmektedir. İngilizcenin anavatanı olması nedeniyle İngilizceyi yerinde öğrenme fırsatını vermesi de İngiltere’nin tercih edilmesinde önemli nedenlerden bir diğeridir. Ayrıca kozmopolit yapısı nedeniyle farklı kültürleri tanıma ve yaşama fırsatı verir. Tüm bunlara ek olarak eğitim programlarının çeşitliliği, mesleki ihtiyaçlarınıza yönelik eğitim alma konusunda sınırsız alternatifler sunduğu için iş yaşamınız için de kişilerin kendilerini geliştirebilmelerine olanak tanır.

İngilizce öğrenmede Avrupa’nın birinci tercihinin de Birleşik Krallık olması İngiltere’deki eğitim sektörünün gelişmesine ve büyümesine çok yardımcı olmuştur. Buna bağlı diğer piyasalar da genişlemiş ve İngiltere için yabancı öğrenciler vazgeçilmez bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Bu durum, Birleşik Krallık’ta eğitim sektörüne yapılan yatırımı arttırırken kalitenin de üst seviyelere yükselmesini sağlamıştır.

Dil eğitiminin belli bir süresi yoktur. Yani öğrenci, ihtiyacı doğrultusunda dilediği sürece dil eğitimi alabilir. Ancak bu noktada vize alabilmek için önemle üzerinde durulması gereken bir husus bulunmaktadır. İngilizce eğitimine ülkenizde başlamış olmanız olumlu vize sonucu alabilmeniz açısından yararlı olacaktır. Bu bağlamda İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi veya İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi alabilmeniz açısından en az başlangıç seviyesini bitirmiş ve İngiltere’de de bunun üzerinde bir seviyeden başlıyor olmanız gerekir.

Dil okullarının süresi ise kişinin İngilizce seviyesine göre belirlenecektir. İngilizce seviyesi ne kadar düşükse İngiltere’de vakit geçirmek o kadar iyi olacaktır. Kısa dönem yani 6 aydan az gitmenin avantajı; Yurtdışı çıkış korkusunu yenmeniz, İngilizce seviyenizi görme imkânı bulmanız, İngilizce konusunda kendinize güveninizi arttırmanız ve pratik imkânı yakalamanızdır.

Uzun Dönem yani 6 aydan uzun gelmenin avantajı ise İngilizce seviyenizi bir sınavla kanıtlayacak kadar ilerletmek, konuşma düzeyinizin oldukça iyi seviyeye gelmesi, dil kursunun yanında 1-2 diploma kursunu da ekleme imkanını size vermesidir. Eğitim gördüğünüz şehri gezmek, öğrenci faaliyetlerine katılabilmek için yeterli zaman arayışında olan kişiler için de uzun dönem ideal bir seçenektir.

İngiltere’de İngilizce eğitimi almak üzere alınabilenİngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu konuile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere'de Dil Eğitimi" sayfası 2678 defa okundu
  • İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere, İngilizce eğitimi, dil okulu
x

Bizi Takip Edin