İNGİLTERE ÖĞRENCİ VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2018-12-16 23:09:11

İngiltere'de 6 aydan uzun süreli olmak kaydıyla alınacak her türlü eğitim için başvurulması gereken vize türü Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesidir.

Eğitim alınacak alan hakkında herhangi bir sınırlama yoktur. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, master, doktora, mesleki eğitimler, dil okulları vb herhangi bir eğitim kurumunda 6 aydan uzun süreli eğitim almak isteyen herkes Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilir.

6 aydan kısa süreli her türlü eğitim için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine ve 6-11 ay süreli yalnıza İngilizce dil eğitimleri için  İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yapabilirsiniz. Bu vize türleri hakkında detaylı bilgiye web sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Diğer İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin aksine Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi halihazırda İngiltere'de iken uzatılabilmektedir. Vize uzatma başvurusu için Türkiye'ye dönme şartı yoktur.

1 Nisan 2009'da yürürlüğe giren kararla Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında puanlı sisteme geçilmiştir. Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında başvuru yapmak için kişilerin totalde 40 puan toplaması gerekmektedir. Bu bağlamda;

Home Office onaylı bir eğitim kurumundan alınan koşulsuz kabul mektubu: 30 Puan
İngiltere'deki yaşam ve okul masraflarınızı karşılayabileceğinizi ispatlayan evraklar: 10 Puan değerindedir.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında yapılacak başvurularda belgelerinin temininin yanı sıra niteliği ve standartlara uygunluğu da önemlidir. Gerekli şartları sağlamanıza rağmen standartlara uymayan bir evrak Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilmektedir.

İngiltere'de dil eğitimi almak üzere yapılacak Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında en az B1 seviyesinde, lisans veya üstü eğitim almak üzere yapılacak başvurularda ise en az B2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olunduğunun gösterilebilmesi gerekmektedir. Şayet İngilizce bilginiz yeterli değilse İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine veya İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yapabilirsiniz.

B1 ve B2 düzeyleri hakkında bilgi edinmek için Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programını inceleyebilirsiniz.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında başvuru yapabilmek için İngiltere'de bulunacağınız süre boyunca yaşam ve okul masraflarınızı karşılayabileceğinizi taahhüt edebilmelisiniz. Bu bağlamda yapılacak başvurularda başvuru sahibinin gideceği okul ve yaşam standartlarına uygun olarak hesaplanacak miktarda maddi birikimin, başvuru sahibinin veya sponsorunun banka hesabında bulunduğunun gösterilmesi gerekmektedir. Her başvuru için değişkenlik gösteren bu meblağ dosyanızın hazırlık sürecinde uzmanlarımızca hesaplanacaktır.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi eğitim öncesi yerleşebilmeniz ve sonrasında toparlanabilmeniz için eğitim sürenizden en az 2-3 hafta uzun olacak şekilde verilir. Bu süre vize mamurunun inisiyatifinde olup eğitim sürenize göre değişiklik göstermektedir. Yani 7 aylık bir eğitim için 7,5 aylık vize verilirken, 12 aylık eğitim için 16 aylık vize verilmektedir. Lisans ve üstü eğitim alacak kişilere genellikle 4-4,5 aylık ek vize süresi verilmektedir.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi part-time çalışma iznini kapsamaktadır. Yani Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere'de lisans ve üzeri eğitim alan kişiler haftada 20 saate kadar çalışabilmektedirler. Ancak dil eğitimi almak üzere İngiltere'de bulunan kişiler bu çalışma izni kapsamına girmemektedirler.

Eskiden Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında en az 1 yıl veya daha uzun süreli lisans veya üzeri eğitimi tamamlamış kişilerin Eğitim Sonrası İngiltere'de Çalışma İzni (Post Study Work) 'ne başvurma hakları vardı. Eğitim Sonrası İngiltere'de Çalışma İzni'ne yalnızca İngiltere'den başvurulabiliyordu, Türkiye'ye döndükten sonra başvurma imkanı bulunmuyordu. Ancak eğitim sonrası İngiltere’de çalışma izni uzun zaman önce kaldırılmıştır. Eğer öğrenciler eğitimleri bittikten sonra İngiltere’de kalmak ve çalışmak istiyorlarsa Ankara Antlaşması İngiltere vizesine başvurabilirler. İngiltere'de aynı işyerinde en az 1 yıl süreyle çalışmış olmak kaydıyla, yine aynı işyerinde çalışmaya devam etmek üzere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi kapsamında başvuru yapabilirler. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi hakkında detaylı bilgiye İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi - Çalışan sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere'de bulunan kişilerin eşleri ve 18 yaş altı çocukları Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi sahibiyle beraber yaşamak üzere İngiltere'ye gelebilirler.

1 Ekim 2012 tarihinde alınan kararla Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru sahipleri mülakata çağrılabilmektedirler.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları puan bazlı incelemeye tabi olduğundan dosyadaki veya evraklardaki en ufak bir eksik, standartlara uymama, form doldururken yapılacak küçük bir hata, okul kaydı esnasında yaşanacak ve dolayısıyla kabul belgesine yansıyabilecek yanlış anlaşılmalar başka hiçbir gerekçeye ihtiyaç olmaksızın Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurunuzun reddedilmesine sebep olacaktır. Bu bağlamda yapacağınız Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularınız için uzman danışmanlığı almanız başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında yalnızca vize memurundan kaynaklı retler dolayısıyla itiraz hakkı bulunuyor. Yani vize memurunun bir evrağı okuyamaması, yanlış anlaması yahut dosya transferi esnasında evrak kaybolması gibi sebeplerden ötürü vize reddi alınırsa, başvuru sahibinin idari itiraz hakkı bulunuyor. İdari itirazlar hakkında detaylı bilgi için web sayfamızın ilgili bölümünü inceleyebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 8031 defa okundu
  • Tier 4 Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Antlaşması Çalışan Vizesi, Eğitim Sonrası İngiltere'de Çalışma İzni, lisans ve üstü, İngilizce, eğitim
x

Bizi Takip Edin