İngiltere Öğrenci Vizesi - Genel Bilgiler

Güncellenme Tarihi: 2019-03-27 13:23:49

İngiltere'de dil, lise, üniversite, master, doktora eğitimi almak isteyen ya da yaz okulu, mesleki eğitim kursları gibi eğitim programlarına katılmak isteyen kişiler İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi - Genel Bilgiler

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri eğitim çeşidine ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenci olarak İngiltere Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle hangi İngiltere Öğrenci Vizesi'ne başvuru yapması gerektiğinin belirlenmesi gereklidir. Bu anlamda kişilere bir fikir vermesi açısından İngiltere Öğrenci Vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

Bir İngiltere Öğrenci Vizesi türü hakkında bilgi almak için ilgili başlığı ziyaret ederek açıklamalara ulaşabilir veya iletişim detaylarımızı kullanarak firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

  - İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere'de dil okulu, yaz okulu, mesleki eğitimler gibi 6 aydan kısa süreli tüm eğitimleri kapsamaktadır. İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi'ne lise, üniversite, master gibi uzun süreli eğitimler için başvurulamaz.

  - İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi, İngiltere'de 6 - 11 ay arası süreyle “yalnızca dil eğitimi” almak isteyen başvuru sahiplerini kapsayan İngiltere Vizesi türüdür. İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi'ne yaz okulu, lise, üniversite eğitimi, mesleki eğitimgibi amaçlarla başvurulamaz.

  - Tier 4 İngiltere uzun süreli öğrenci vizesi, İngiltere'de 6 aydan uzun süreli olmak kaydıyla alınacak tüm eğitimleri kapsamakta olan İngiltere Vizesi türüdür. Tier 4 - İngiltere uzun süreli öğrenci vizesi'ne 6 aydan uzun süreli dil okulu, mesleki eğitim, lise, üniversite, masterve doktora eğitimi gibi uzun süreli eğitimler için başvurulabilir.

  - Tier 4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi, ilkokul, ortaokul, lise vb. eğitimlere katılacak olan öğrencilerin başvuru yapabildikleri bir İngiltere vizesi türüdür. Tier 4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi’ne 4-17 yaş aralığında olan öğrenciler katılabilmektedir.

  - Tier-4 İngiltere uzun dönem bağımlı vizesi, Tier 4 ingiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin bağımlı eş/partner ve varsa çocuklarının başvuru yapabildiği İngiltere vizesi türü Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Bağımlı Vizesi’dir.

İngiltere’de eğitim ile ilgili bilgi için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Başvuru Hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız. “İngiltere vizesi başvuru prosedürleri nelerdir?”, “Brexit ile ilgili son gelişmeler nelerdir?”, “Ankara Anlaşması iptal mi oluyor?” gibi soruların cevaplarını İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız. »

"İngiltere Öğrenci Vizesi - Genel Bilgiler" sayfası 5663 defa okundu