İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 11:05:01

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere'deki herhangi bir eğitim kurumunda 6 aydan kısa süreli eğitim almak isteyen kişiler, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi kapsamında İngiltere Vizesi başvurusu yapabilirler.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Üniversitelerin kısa süreli eğitimleri, mesleki kurslar, yaz okulları, sömestir kursları ve dil okullarında alınacak 6 aydan kısa süreli bütün eğitimler için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde alınacak eğitimin süresine bakılmaksızın 6 aylık vize çıkmaktadır. 1 haftadan 6 aya kadar olan tüm eğitimleri kapsayan bu İngiltere Vizesi başvurusuyla maddi durumunuza göre 6 aydan kısa süreli eğitimlere katılabilirsiniz.

Bu bağlamda dikkat edilmesi gereken husus eğitim alacağınız süredir. 6 aydan kısa süreli tüm eğitimler için başvurulması gereken vize türü İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'dir. 6-11 ay arası sürecek dil eğitimi için İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi’ne ve 6 aydan uzun sürecek her türlü eğitim için de Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi’ne başvuru yapılmalıdır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için hâlihazırda İngiltere'de bulunurken uzatma başvurusu yapılamamaktadır. Yani 6 ayın sonunda Türkiye'ye dönülmesi ve tekrar vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Bu hususta öğrenci vizesi türleri içerisindeki tek istisna Tier 4 Vizesi başvurularıdır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları hiç İngilizce bilmeyen, biraz bilen, ileri düzeyde İngilizce bilip pratik yapmak isteyen, IELTS ve TOEFL kurslarına katılmak isteyen ve benzeri amaçlar taşıyan herkesin başvurabileceği bir vize türüdür.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile Çalışmak Mümkün Müdür?

Bu öğrenci vizesi herhangi bir çalışma iznini kapsamamaktadır. Yani bu vize türüyle İngiltere'de bulunduğunuz süre içerisinde full-time ya da part-time fark etmez, hiçbir işte çalışamazsınız. İngiltere'de part-time çalışma iznini kapsayan tek öğrenci vizesi türü Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi’dir. Yani öğrenci olarak İngiltere’de bulunduğunuz süre içinde çalışmak da istiyorsanız Tier 4 kapsamında başvuru yapmanız gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Bankada Belli Miktar Para Gerekir Mi?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahibinin banka hesabında belirli miktarda paranın belirli süre durması gibi bir ön koşul yoktur. Banka hesabına para yatırılmasının ertesi günü İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılabileceği gibi hesaptaki ufak çaptaki hareketlilikler de başvuru sonucuna etki etmeyecektir.

Bu şart, öğrenci vizesi türleri içerisinde yalnızca Tier 4 kategorisi altında başvuru yapanlar için bulunmaktadır. Bunun nasıl sağlanacağı ile ilgili detaylı bilgiyi firmamız uzmanları ile iletişime geçerek alabilirsiniz. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuru şartları için tıklayın!

Bu Başvurularda Vize Memurlarının Baktığı Hususlar Nelerdir?

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahibinin sosyo-ekonomik durumu, eğitimi, daha önce dil eğitimi alıp almadığı, İngilizce eğitiminin kendisine sağlayacağı faydalar, Türkiye'ye dönmesini gerektirecek bağlarının olması (okul, iş vs.), başvuru sahibinin veya sponsorunun maddi durumu vize memurları tarafından incelenmekte ve uygun görülen başvurular olumlu sonuçlanmaktadır. Bunların vize memurlarınca incelenmesinin nedeni, kişinin Türkiye’de kurulu bir düzeni olup olmadığını ve dolayısıyla geri dönüp dönmeyeceğini anlamaktır.

Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması dosyadaki eksik ve yetersizliklerin tespiti, bu eksiklerin ek evrak ve açıklayıcı yazılarla kapatılması ve başvurunun olumlu sonuçlanması açısından önem arz etmektedir. Zira İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında itiraz hakkı bulunmamakta olup her yıl belge eksiği yahut hatalı bilgi veya yanlış anlaşılmadan ötürü binlerce başvuru reddedilmektedir.

Bu kapsamda herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek ret dolayısıyla ya İngiltere'de öğrencilikten vazgeçilecek ya da aynı masraflar yeniden ödenerek, başvuru dosyası en baştan yeniden hazırlanacaktır. Bu gibi moral bozucu maddi ve manevi zararların önüne geçmek için bu İngiltere vizesi başvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması tavsiye edilmektedir. İngiltere’de eğitim almak istiyorsanız, uzmanlarla iletişime geçebilmek için tıklayın!

18 Yaşından Küçük Çocuklar İçin Başvurusu Yapabilir Mi?

Unutulmaması gereken bir diğer husus da 6 Nisan 2015 itibarıyla eğitim almak üzere İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan 18 yaşından küçük çocukların da bu vize türüne başvuru yapmaları gerektiğidir. Bu son düzenlemeler öncesinde 18 yaşından küçük çocuklar, çocuk vizesi ile eğitim alabiliyorken artık onların da standart öğrenci vizesi almaları gerekmektedir.

Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi hakkında son haberlere anında ulaşmak istiyorsanız Birleşik Krallık vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Başvuru Hattı üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

İngiltere Öğrenci Vizesi Belgeleri Eksik Olursa Başvuruyu Nasıl Etkiler?

İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de bir eğitim programına katılmak isteyen kişiler başvurularını firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarıyla gerçekleştirebilirler. İngiltere öğrenci vize ücretini ödedikten sonra danışmanlarımız tarafından gönderilecek olan İngiltere öğrenci vizesi belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlanarak danışmanlarımıza teslim edildikten sonra sizin adınıza bir başvuru dosyası oluşturularak gerekli diğer işlemler danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Yorumlar Doğru Yönlendirme Yapar Mı?

İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan kişiler için orada alacakları eğitime ve eğitimin süresine göre bir İngiltere öğrenci vizesi alt türü belirlenmesi gerekmektedir. Öğrencilerin bu durumda İngiltere öğrenci vizesi yorumlar kısmından değil de İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman kişilerden destek alarak vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmelerinde İngiltere öğrenci vizesi reddi almamaları adına yarar vardır.

Başvuru Evrakları Sahte Olursa

İngiltere vizesi İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir. İngiltere öğrenci vizesi başvuru evrakları sahte, hatalı veya eksik olması durumunda Konsolosluk İngiltere öğrenci vizesi reddi vermektedir. Bu durumda İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımızdan destek almanızda yarar vardır.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi konusunda profesyonel danışman ve uzmanlarımıza Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek veya telefon aracılığıyla ulaşabilir, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi" sayfası 417 defa okundu