İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-07 12:11:43

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere'de bir eğitim kurumunda 6-11 ay süreyle ve yalnızca İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişiler İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvurabilirler.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Üniversitelerde veya özel dil kurslarında 6-11 ay süreyle İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurabileceği İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesinin halihazırda İngiltere'de bulunurken uzatılmasıyla alınan bir vize türü değildir.

Başlı başına ayrı bir vize türü olan İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine yalnızca Türkiye'den başvuru yapılabilmektedir. Benzer şekilde İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi halihazırda İngiltere'de bulunulurken uzatılamamaktadır. Vize süresinin bitiminde mutlaka Türkiye'ye dönülerek tekrar başvuru yapılmalıdır.

Başvurunun olumlu sonuçlanması halinde İngiltere'de alınacak eğitimin süresiyle bağlantılı olacak şekilde vize çıkmaktadır. Örneğin; 8 aylık okul kaydı yapılması halinde 8, 8.5 veya 9 aylık bir vize çıkabilmektedir. Dolayısıyla her zaman 11 aya kadar İngiltere'de kalabilmek mümkün olmamaktadır.

Dil eğitimi, üniversite eğitimi, yaz okulu veya mesleki eğitim gibi ayrım olmaksızın 6 aya kadar olan eğitimler için başvurulması gereken vize türü İngiltere ziyaretçi vizesi kategorilerinden İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesidir.

Yine benzer şekilde eğitim alanında herhangi bir ayrım olmaksızın 6 aydan uzun sürecek her türlü eğitim için başvurulabilecek vize türü Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesidir.  Bu vize türleri hakkında detaylı bilgiye web sayfamızın ilgili kısımlarından ulaşabilmek için tıklayın!

Kimler İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusu Yapabilir?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları hiç İngilizce bilmeyen, biraz bilen, ileri derecede İngilizce bilip pratik yapmak isteyen, IELTS ve TOEFL kurslarına katılmak isteyen vb. herkesin başvurabileceği bir vize türüdür.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi herhangi bir çalışma iznini kapsamamaktadır. Yani bu İngiltere vizesi türüyle İngiltere'de bulunduğunuz süre içerisinde full-time ya da part-time fark etmez, hiçbir işte çalışamazsınız. İngiltere'de part-time çalışma iznini kapsayan tek vize türü Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesidir.

İngiltere eğitim danışmanları, İngiltere’de eğitim alanında uzmanlaşmış danışmanlar, İngiltere’deki eğitim programları, eğitim süreleri ve ücretleri, konaklama imkanları gibi birçok alanda bilgi ve danışmanlık verebilecektir. İngiltere yurt dışı eğitim danışmanları ile irtibata geçerek öğrenebilmek için sayfamızı ziyaret ediniz. 

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda Bankada Belli Bir Miktar Para Gösterilmesi Gerekir Mi?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahibinin banka hesabında belirli miktarda paranın belirli süre durması gibi bir ön koşul yok. Banka hesabına para yatırılmasının ertesi günü İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapılabileceği gibi hesaptaki ufak tefek hareketlilikler de başvuru sonucuna etki etmez.

Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Başvurularında Vize Memurlarının Baktığı Hususlar Nelerdir?

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında başvuru sahibinin sosyo-ekonomik durumu, eğitimi, daha önce dil eğitimi alıp almadığı, İngilizce eğitiminin kendisine sağlayacağı faydalar, Türkiye'ye dönmesini gerektirecek bağlarının olması (okul, iş vs.), başvuru sahibinin veya sponsorunun maddi durumu vize memurları tarafından incelenmekte ve uygun görülen başvurular olumlu sonuçlanmaktadır.

Bu bağlamda yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması dosyadaki eksik ve yetersizliklerin tespiti, bu eksiklerin ek evrak ve açıklayıcı yazılarla kapatılması ve başvurunun olumlu sonuçlanması açısından önem arz etmektedir.

Zira İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında itiraz hakkı bulunmamakta olup her yıl belge eksiği yahut hatalı bilgi veya yanlış anlaşılmadan ötürü binlerce başvuru reddedilmektedir.

Bu kapsamda herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek ret dolayısıyla ya İngiltere'de öğrencilikten vazgeçilecek ya da aynı masraflar yeniden ödenerek, başvuru dosyası en baştan yeniden hazırlanacaktır. Bu gibi moral bozucu maddi ve manevi zararların önüne geçmek için İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması tavsiye edilmektedir.

Birleşik Krallık vizesine başvuru yapmak istiyorsanız danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilir veya başvuru işlemlerinize zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere Vizesi üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız.

"İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi" sayfası 5058 defa okundu