Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2022-04-07 14:31:58

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere'de 6 aydan uzun süreli olmak kaydıyla alınacak her türlü eğitim için başvurulması gereken vize türü Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesidir.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi

Eğitim alınacak alan hakkında herhangi bir sınırlama yoktur. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, master, doktora, mesleki eğitimler, dil okulları vb. herhangi bir eğitim kurumunda 6 aydan uzun süreli eğitim almak isteyen herkes Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapabilir.

6 aydan kısa süreli her türlü eğitim için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine ve 6-11 ay süreli yalnıza İngilizce dil eğitimleri için İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yapabilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Tier 4 - İngiltere Öğrenci Vizesi İngiltere’den Uzatılabilir Mi?

Diğer İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin aksine Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi halihazırda İngiltere'de iken uzatılabilmektedir. Vize uzatma başvurusu için Türkiye'ye dönme şartı yoktur.

1 Nisan 2009'da yürürlüğe giren kararla Tier 4 - İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında puan bazlı sisteme geçilmiştir. Bu kapsamda başvuru yapmak için kişilerin totalde 40 puan toplaması gerekmektedir. Bu bağlamda; Home Office onaylı bir eğitim kurumundan alınan koşulsuz kabul mektubu: 30 Puan, İngiltere'deki yaşam ve okul masraflarınızı karşılayabileceğinizi ispatlayan evraklar: 10 Puan değerindedir.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında yapılacak başvurularda belgelerin temininin yanı sıra niteliği ve standartlara uygunluğu da önemlidir. Gerekli şartları sağlamanıza rağmen standartlara uymayan bir evrak Tier 4 - İngiltere Öğrenci Vizesi başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilmektedir.

İngiltere'de dil eğitimi almak üzere yapılacak Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularında en az B1 seviyesinde, lisans veya lisans üstü eğitim almak üzere yapılacak başvurularda ise en az B2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olunduğunun gösterilebilmesi gerekmektedir. Şayet İngilizce bilginiz yeterli değilse İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine veya İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yapabilirsiniz. B1 ve B2 düzeyleri hakkında bilgi edinmek için Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programını inceleyebilirsiniz. İNGİLTERE'DE EĞİTİM İÇİN TIKLAYINIZ!

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi Yaşam Masrafları

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında başvuru yapabilmek için İngiltere'de bulunacağınız süre boyunca yaşam ve okul masraflarınızı karşılayabileceğinizi taahhüt edebilmelisiniz. Bu bağlamda yapılacak başvurularda başvuru sahibinin gideceği okul ve yaşam standartlarına uygun olarak hesaplanacak miktarda maddi birikimin, başvuru sahibinin veya sponsorunun banka hesabında bulunduğunun gösterilmesi gerekmektedir. Her başvuru için değişkenlik gösteren bu meblağ dosyanızın hazırlık sürecinde uzmanlarımızca hesaplanacaktır.

Tier 4 - İngiltere Öğrenci Vizesi eğitim öncesi yerleşebilmeniz ve sonrasında toparlanabilmeniz için eğitim sürenizden en az 2-3 hafta uzun olacak şekilde verilir. Bu süre vize memurunun inisiyatifinde olup eğitim sürenize göre değişiklik göstermektedir. Yani 7 aylık bir eğitim için 7,5 aylık vize verilirken, 12 aylık eğitim için 16 aylık vize verilmektedir. Lisans ve lisans üstü eğitim alacak kişilere genellikle 4-4,5 aylık ek vize süresi verilmektedir.

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni

Tier 4 İngiltere Vizesi part-time çalışma iznini kapsamaktadır. Yani bu İngiltere vizesi ile İngiltere'de lisans ve üzeri eğitim alan kişiler haftada 20 saate kadar çalışabilmektedirler. Ancak dil eğitimi almak üzere İngiltere'de bulunan kişiler bu çalışma izni kapsamına girmemektedirler.

Eğitim Aldıktan Sonra İngiltere’de Kalınabilir Mi?

Eskiden Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında en az 1 yıl veya daha uzun süreli lisans veya üzeri eğitimini tamamlamış kişilerin Eğitim Sonrası İngiltere'de Çalışma İzni (Post Study Work)'ne başvurma hakları vardı. 

Eğitim Sonrası İngiltere'de Çalışma İzni'ne yalnızca İngiltere'den başvurulabiliyordu, Türkiye'ye döndükten sonra başvurma imkânı bulunmuyordu. Ancak bu kategori uzun zaman önce kaldırılmıştır.

Eğer öğrenciler eğitimleri bittikten sonra İngiltere’de kalmak ve çalışmak istiyorlarsa başvuru yapabilecekleri en avantajlı İngiltere vizesi türü İngiltere Ankara Antlaşması Vizesidir.

İngiltere'de aynı işyerinde en az 1 yıl süreyle çalışmış olmak kaydıyla, yine aynı işyerinde çalışmaya devam etmek üzere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi kapsamında da başvuru yapabilirler. 

Bağımlı Aile Üyeleri İngiltere’ye Götürülebilir Mi?

Bu İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere'de bulunan kişilerin eşleri ve 18 yaş altı çocukları Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi sahibiyle beraber yaşamak üzere İngiltere'ye gelebilirler.

Tier 4 Vizesinde Mülakat Var Mıdır?

Tier 4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru sahipleri İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvurularını yaptıkları esnada mülakata da alınmaktadır.

Tier 4 kategorisinde İngiltere öğrenci vizesi başvuruları puan bazlı incelemeye tabi olduğundan dosyadaki veya evraklardaki en ufak bir eksik, standartlara uymama, form doldururken yapılacak küçük bir hata, okul kaydı esnasında yaşanacak ve dolayısıyla kabul belgesine yansıyabilecek yanlış anlaşılmalar başka hiçbir gerekçeye ihtiyaç olmaksızın vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olacaktır. Bu bağlamda yapacağınız Tier 4 İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularınız için uzman danışmanlığı almanız başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Tier 4 Vizesi başvurularında yalnızca vize memurundan kaynaklı retler dolayısıyla itiraz hakkı bulunuyor. Yani vize memurunun bir evrağı okuyamaması, yanlış anlaması yahut dosya transferi esnasında evrak kaybolması gibi sebeplerden ötürü vize reddi alınırsa, başvuru sahibinin idari itiraz hakkı bulunuyor.

İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi için lütfen uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla İngiltere Vizesi üzerinden iletişime geçerek profesyonel destek alınız. 

"Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 10892 defa okundu