İngiltere'de Dil Eğitimi

Güncellenme Tarihi: 2019-03-25 06:25:25

Tüm dünyada en iyi dil okullarının olduğu ülke İngiltere olduğu için İngiltere’de dil eğitimi almak İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrencilerce oldukça fazla tercih edilmektedir.

ingilterede dil eğitimi

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile alınabilecek İngilizce programlarının temel amacı, kişiye konuşma, okuma, anlama, telaffuz, dil bilgisi ve yazma konularında eğitim vermektir.

İngiltere’de dil okullarının ve çeşitli kursların vermekte olduğu İngilizce eğitiminin sonunda öğrencinin İngilizce alt yapısını sağlamlaştırıp dili hayatlarında kullanabilmelerini sağlanmaya çalışılmaktadır. Genel İngilizce programı ile iyi bir düzeye gelen öğrenci istediği programları ilave olarak alabilmektedir.

Genel İngilizce kursu, her seviyedeki İngilizce bilgisini yazma, okuma, dinleme ve konuşma düzeyinde geliştirmeye yönelik yapılan bir kurstur. Bu kurslara katılım için minimum yaş 17’dir ve üst sınırı yoktur. 2 ile 52 hafta arasında isteğe göre değişir. Tüm okullarda kurs bitiminde sertifika veya tamamlanan programlarda diploma verilmektedir.

İngilizce eğitimi almak üzere İngiltere’ye gitmek isteyen kişiler kalacakları süreye göre İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (6 ay) ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi (6 ay-11 ay)’ne başvuru yapabilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere’nin İngilizce eğitimi almak isteyen birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından tercih edilmesinin bazı nedenleri bulunmaktadır. İngiltere’nin Türkiye’ye yakın olması, diğer Avrupa ülkelerini gezip görebilme şansı tanıması tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Ayrıca İngiltere, eğitimi ve eğitim kurumları kalitesiyle markalaştığı için dünyaca bilinmektedir. İngilizcenin anavatanı olması nedeniyle İngilizceyi yerinde öğrenme fırsatını vermesi de İngiltere’nin tercih edilmesinde önemli nedenlerden bir diğeridir. Ayrıca kozmopolit yapısı nedeniyle farklı kültürleri tanıma fırsatı da verir. Tüm bunlara ek olarak eğitim programlarının çeşitliliği, mesleki ihtiyaçlara yönelik eğitim alma konusunda sınırsız alternatifler sunduğu için iş yaşamı için de kişilerin kendilerini geliştirebilmelerine olanak tanır.

İngilizce öğrenmede Avrupa’nın birinci tercihinin de Birleşik Krallık olması İngiltere’deki eğitim sektörünün gelişmesine ve büyümesine çok yardımcı olmuştur. Buna bağlı diğer piyasalar da genişlemiş ve İngiltere için yabancı öğrenciler vazgeçilmez bir gelir kaynağı haline gelmiştir. Bu durum, Birleşik Krallık’ta eğitim sektörüne yapılan yatırımı arttırırken kalitenin de üst seviyelere yükselmesini sağlamıştır.

Dil eğitiminin belli bir süresi yoktur. Yani öğrenci, ihtiyacı doğrultusunda dilediği sürece dil eğitimi alabilir. Ancak bu noktada vize alabilmek için önemle üzerinde durulması gereken bir husus bulunmaktadır. İngilizce eğitimine ülkenizde başlamış olmanız olumlu vize sonucu alabilmeniz açısından yararlı olacaktır. Bu bağlamda İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi veya İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi alabilmeniz açısından en az başlangıç seviyesini bitirmiş ve İngiltere’de de bunun üzerinde bir seviyeden başlıyor olmanız gerekir.

Dil okullarının süresi ise kişinin İngilizce seviyesine göre belirlenecektir. İngilizce seviyesi ne kadar düşükse İngiltere’de vakit geçirmek o kadar iyi olacaktır. Kısa dönem yani 6 aydan az gitmenin avantajı; yurt dışı çıkış korkusunu yenmeniz, İngilizce seviyenizi görme imkânı bulmanız, İngilizce konusunda kendinize güveninizi arttırmanız ve pratik imkânı yakalamanızdır.

Uzun Dönem yani 6 aydan uzun gelmenin avantajı ise İngilizce seviyenizi bir sınavla kanıtlayacak kadar ilerletmek, konuşma düzeyinizin oldukça iyi seviyeye gelmesi, dil kursunun yanında 1-2 diploma kursunu da ekleme imkanını size vermesidir. Eğitim gördüğünüz şehri gezmek, öğrenci faaliyetlerine katılabilmek için yeterli zaman arayışında olan kişiler için de uzun dönem ideal bir seçenektir. 

Dil okulları, kurslar, eğitim ücretleri, süreleri gibi hususlar hakkında bilgi için tıklayın!

İngiltere’de İngilizce eğitimi almak üzere alınabilen İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de sonrasında yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

"İngiltere'de Dil Eğitimi" sayfası 4690 defa okundu