6 Aylık İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusunda İzlenecek Adımlar Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:13:58

6 aylık İngiltere öğrenci vizesine başvurmak isteyen kişilerin vize başvuru sürecinde izlemesi gereken bazı adımlar vardır. Vize başvurunuzun en doğru şekilde tamamlanması ve bu konuda uygulanacak adımlarda sizlere destek olmaları için CSS Legal’in uzman kadrosuyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak için çeşitli vize türleri vardır. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için detaylı bilgiyi sitemizden öğrenebilirsiniz. Bu vize türlerinden İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ’ne başvurarak en fazla 6 aya kadar İngiltere’de dil eğitimi, hobi/spor kursları gibi eğitimlere katılabilirsiniz. Ancak vize başvuru sürecinizde olumsuzluklarla karşılaşmamak adına izlenecek bazı prosedürler vardır.  

İzlenecek bu prosedürlerin başında en az 6 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Eğer pasaportunuz yoksa İlçe Nüfus Müdürlüklerinden pasaport başvurunuzu yapabilirsiniz. Ardından vize için gerekli belgeleri temin edip bunların tercüme edilmesi ve gerekli formların doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formu doldurmak bu adımların en önemlisidir. Zira 6 aylık İngiltere öğrenci vizesi başvurunuzun ret almaması için formu doldururken eksik ve/veya yanlış bilgiden kaynaklı hata yapmamak adına mümkün olduğunca dikkat edilmesi gerekir. Bu aşamaların ardından varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılması gerekir. Daha sonra parmak izi ve biyometrik bilgilerinizi vermek için İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana’da bulunan İngiltere vize başvuru merkezleri içerisinden size en uygun olanından randevu almanız gerekir. Başvuru merkezine teslim edilen belgeler İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek burada değerlendirmeye alınır. Başvurunuzun kısa sürede sonuçlanmasını istiyorsanız vize başvuru ücretine ek olarak satın alınan Öncelikli Servis hizmetinden faydalanıp normalde 15 iş gününde sonuçlanacak olan başvurunuzu 5 iş günü içinde sonuçlandırabilirsiniz. Başvurunuzun hemen sonuçlanmasını istiyorsanız yine vize başvuru ücretine ek olarak satın alabileceğiniz Süper Öncelikli Servis hizmetinden yararlanarak da 6 aylık İngiltere öğrenci vizesi başvurunuzun 24 saat içinde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Yalnız dikkat edilmelidir ki bu hızlandırma işlemleri olumlu sonuç almanızı garantilemez, sadece başvuru sonucunuzu bekleme sürenizi Bu bağlamda CSS Legal’ in uzman kadrosuyla iletişime geçip başvurunuzu en güncel  prosedürlere göre gerçekleştirebilir ve öncelikli servisler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması kadar olumsuz sonuçlanma ihtimali de vardır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda bu redde karşı 3 çeşit itiraz hakkınız bulunmaktadır. Bunlar; itiraz davası (appeal), idari itiraz (administrative review) ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusudur(re-consideration).  Bu itiraz başvuruları hakkında detaylı bilgiyi sitemizde görebileceğiniz gibi uzman danışmanlarımızdan da yardım alabilirsiniz.

İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvuruları ve vize reddine itiraz başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu sebepten dolayı başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması olumlu sonuç alma ihtimalinizi yükseltmede sizlere yarar sağlayacaktır. CSS & Co Legal Services ofisleri veya  İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçerek danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

"6 Aylık İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusunda İzlenecek Adımlar Nelerdir?" sayfası 538 defa okundu