İngiltere Dil Okulu Öğrenci Vizesi Kaç Aya Kadar Alınabilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:14:04

İngiltere dil okulu öğrenci vizesi almanın çeşitli yolları vardır. İngiltere öğrenci vizesi 6 ay veya daha kısa süreli ve 6 aydan daha uzun süreli olmak üzere alınabilir. Bu vize kendi içinde eğitim süresine göre türlere ayrılmaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi:

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi başvuru formunda talep edilen vize süresinin alınacak olan eğitim içeriğine ve amacına uygun olduğunun gösterilmesi de önemlidir. Alacağınız eğitim 2-3 hafta ya da 1aylık da olabilir. ABaşvuru yapan kişi 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay bu vize ile İngiltere’de bulunulabilecektir. Bu vize türünde uzatma yapılamamaktadır ve İngiltere’de çalışma izni verilmemektedir.

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal İngiltere öğrenci vizesi başvurusu sayfamızdan bulabilirsiniz.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi:

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, 6 aydan 11'aya kadar eğitim alacak olan öğrencilere verilmektedir. Yine bu başvuru türünde de başvuru sahiplerinin vize şartlarını sağladığını ve başvurusunda bu şartları sağladığını belgeleriyle ispat etmesi gerekmektedir. Ve yine eğitim almayı planladığı eğitim kurumundan kabul edildiğine dair belgeyi başvuru dosyasında bulundurması gerekmektedir. İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi ile İngiltere’de dil okuluna başvurmak isteyen kişilerin eğitim, yaşam ve kalacak yer masraflarını nasıl karşılayabileceklerini gösteren belgeleri de dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Bu belgeler vizenin olumlu sonuçlanmasını desteklemek adına oldukça önemlidir. Bu vize türünde de uzatma yapılamamakta ve çalışma izni verilmemektedir.

İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi hakkında detaylı bilgiyi CSS Legal İngiltere öğrenci vizesi başvurusu sayfamızdan bulabilirsiniz.

İngiltere vizesi diğer ülkelere nazaran olumlu sonuçlanması en zor olan vizedir. Başvuruda bulunurken belgelerin hazırlık aşamasında ve tercümesinin yapılmasında vize reddi alma ihtimalini en aza indirmek adına başvurunuzun doğru ve eksiksiz tamamlanması oldukça önemli bir konudur. Bu konuda vize danışmanlık hizmeti alarak karmaşık ve zor olan İngiltere vizesi başvuru sürecinde gerek internet sitemiz olan CSS & Co Legal Services aracılığı gerekse İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçerek uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz. CSS Legal Londra, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep ofislerimize uğrayarak da uzmanlarımızla birebir iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

"İngiltere Dil Okulu Öğrenci Vizesi Kaç Aya Kadar Alınabilir?" sayfası 538 defa okundu