İngiltere Erasmus Öğrenci Vizesi İçin Hangi Vize Türünde Başvuru Yapmalıyım?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:14:09

İngiltere Erasmus Öğrenci Vizesi için hangi vize türünde başvuru yapacağınız, oraya ne amaçla ve ne kadar süreliğine gideceğinize göre farklılık göstermektedir.

Erasmus, lisans/yüksek lisans öğrencilerinin ve eğitim görevlilerinin 1 veya 2 dönem eğitimlerini yurtdışındaki üniversitelerde yapmasına olanak sağlayan bir sistemdir. Erasmus ile İngiltere’ye gidecek olan kişiler İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi ve Tier-5 geçici çalışma vizesi ile başvurularını yapabilir.

İngiltere Erasmus Öğrenci Vizesi için başvuru yapabileceğiniz vize türlerinden kısaca bahsedelim.

·        İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi

İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesine 6 ay ya da 6 aydan daha kısa süreliğine eğitim, dil eğitimi, spor/hobi kurslarına katılmak amacıyla İngiltere’de bulunmak isteyen kişiler başvurabilir. İngiltere’de Erasmus eğitimi almak isteyenler eğer 1 dönemlik gideceklerse 6 aydan daha kısa süreliğine orada bulunacağı için bu vize türü ile başvurularını yapabilirler. Uzun süreli ziyaretlerde bu vize türü kullanılamaz. Gerekli şartları sağlayan, başvuru belgelerini toplayıp bu belgelerin tercümelerinin yapılmasının ardından vize harcını ödeyerek başvuru formuna gerekli bilgileri özenle ve eksiksiz dolduran kişilerin başvuru merkezlerinden randevu alarak dosyalarını incelenebilmesi için İngiltere Konsolosluğuna İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir. İngiltere Erasmus Öğrenci Vizesi ve diğer İngiltere Vizesi başvurularından olumlu sonuç almak oldukça zordur. Vize memurları en ufak hatada Bu bağlamda destek almak için CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçebilir ve başvurularınızı en doğru şekliyle gerçekleştirebilirsiniz.

·        Tier-5 geçici çalışma vizesi

Tier-5 geçici çalışma vizesi İngiltere’de kısa süreliğine çalışacak olan kişilerin başvuru yapabileceği puan bazlı bir vize türüdür. Başvurusu kabul edilen kişilere bu vize ile 12-24 ay süresince İngiltere’de kalma ve çalışma hakkı verilir. İngiltere’de Erasmus stajı yapacak olan kişiler bu vize türüne başvurularını yapabilirler.  Ancak bu vize türüne başvuru yapılabilmesi için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Geçici olarak İngiltere’de çalışmak isteyen kişinin öncelikle İngiltere’de çalışacağı kurum tarafından verilen bir sponsorluk belgesine sahip olması gerekiyor. Diğer bir şart da İngiltere Erasmus Öğrenci Vizesi için başvuru sahiplerinin başvuru tarihinden önce 945 eİngiltere geçici çalışan vizesi puan bazlı bir vize olduğundan dolayı olumlu sonuç alabilecekleri bir başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri sponsorluk belgesinden 30, maddi yeterlilikten 10 puan olmak üzere toplamda 40 puan almış olmalıdırlar.

CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere vizesi ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"İngiltere Erasmus Öğrenci Vizesi İçin Hangi Vize Türünde Başvuru Yapmalıyım?" sayfası 491 defa okundu