İngiltere Genel Öğrenci Vizesinde Puan Şartı Var Mıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:14:08

İngiltere genel öğrenci vizesi Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi olarak da bilinen, İngiltere’de 6 aydan daha uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora, master, mesleki eğitim programı, dil okulu gibi programlara katılmak isteyen 16 yaş üzeri öğrencilerin başvuru yapabileceği puan bazlı bir vize türüdür.

Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesine başvurmak ve olumlu sonuç almak isteyen öğrencilerin totalde 40 puan almış olması gerekmektedir. Bu 40 puanın 30 puanını eğitim almak istediğiniz kurumun kabul mektubundan, kalan 10 puanı ise eğitim, yaşam, konaklama masraflarının nasıl karşılanacağına dair başvuru dosyasına koyduğunuz evraklar karşılığında elde edebilirsiniz. Masrafları kendiniz karşılayabileceğiniz gibi sponsor yardımıyla da karşılayabilmektesiniz.

İngiltere genel öğrenci vizesine başvuracak kişilerin İngilizce seviyelerini gösteren IELTS sınavından en az B1 seviyesinde İngilizce bildiklerine dair belge alması gerekmektedir. Başvuru belgelerinizi toplayıp bu belgelerin tercümelerinin yapılması ardından vize harcını ödeyerek başvuru formunu gerekli bilgi ve belgeleri özenle ve eksiksiz doldurarak başvuru merkezlerinden randevu alarak dosyanızı incelenilmesi için Bu aşamada işini titizlikle yapan CSS Legal uzmanlarından destek alabilirsiniz.  40 puanı elde eden her başvuru sahibi İngiltere genel öğrenci vizesi/ Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi alma hakkı elde eder.

Türkiye’de İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa, Antalya, Gaziantep illerinde bulunan başvuru merkezlerinden İngiltere genel öğrenci vizesi başvurusu yapabilmektesiniz. Başvuru esnasında tercümelerinizin yapılması, dosyanızın hazırlanması, başvuru formunuzun doldurulması ve randevunuzun alınması gibi işlemlerinizi danışmanlık hizmeti alarak CSS & Co Legal Services şirketimizin İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı  aracılığıyla  yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

"İngiltere Genel Öğrenci Vizesinde Puan Şartı Var Mıdır?" sayfası 560 defa okundu