İngiltere Konsolosluğu Öğrenci Vizesi Başvurusu Alıyor Mu?

Okunma sayısı: 856
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Konsolosluğu Öğrenci Vizesi Başvurusu Alıyor Mu?

İngiltere Konsolosluğu öğrenci vizesi başvurusu kabul eden kurum değil başvuru dosyalarını inceleyen kurumdur. İngiltere konsoloslukları öğrenci vizesi başvurularını almaktadır. İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişi bir danışman desteği alarak tüm işlemlerini en güncel prosedürlere uygun, olumlu sonuç alma ihtimalini arttıracak bir şekilde yapabilir. Başvuru prosedürü içerisinde yer alan tüm İngiltere vizesi işlemlerinizi firmamız danışmanları aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapan öğrenciler Birleşik Krallık ülkeleri olan İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’de dil eğitimi, yaz okulu, lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus programları ile hobi/spor kursları, mesleki eğitim kursları gibi eğitimlere katılabilirler. İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapmak için öncelikle kişinin geçerli bir pasaporta sahip olması gerekmektedir. Geçerli bir pasaportu olan başvuru sahibi gerekli vize harcı ve danışmanlık ücretini ödeyerek başvuru evrak listesini firmamızın danışmanlarından alabilir.

İngiltere vizesi, İngiltere vizesi retlerine itiraz başvuruları ve İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarımız İngiltere öğrenci vizesi başvuru dosyanızın hazırlanması ve gerekli tercümelerin yapılması sürecini tamamladıktan sonra İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden parmak izlerinizin, biyometrik bilgilerinizin alınması ve dosyanızın teslimi için randevu alır. Randevu gününüzde başvuru dosyanızı danışmanlarımızdan alarak vize başvuru merkezine elden teslim etmeniz gerekmektedir. İngiltere Konsolosluğu öğrenci vizesi başvurusu yapan kişilerin dosyalarını İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile teslim alarak incelemeleri yapar.

İncelemeler sonucunda vize başvurusunu kabul edebilir veya ret verebilir. Vize başvuru sonucunuz İngiltere Vize Başvuru Merkezine gönderilir. Eğer vize başvurunuz kabul edildiyse pasaportunuza vize basılır. Başvurusu olumsuz sonuçlanarak ret alan kişilere ise bir ret mektubu gönderilir ve içerisinde itiraz hakkı olup olmadığı bildirilir. İngiltere öğrenci vizesi başvurunuz yanlış/hatalı bilgi ve belgeden, maddi durumunuzun yetersizliği veya vize memurunun hatası, ikna olmaması gibi sebeplerden dolayı reddedilebilir.

İngiltere Konsolosluğu öğrenci vizesi başvurusu yapan kişiye ret verdiyse firmamızın danışmanları ile bir savunma hazırlayarak vizenizin yeniden değerlendirilmesi üzerine bir itiraz başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurusu ve İngiltere göçmenlik hukuku alanında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın danışmanlarıyla İngiltere Vizesi aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz veya Londra, İstanbul, Ankara illerindeki ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.