İngiltere Master Öğrenci Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:14:15

İngiltere master öğrenci vizesi alırken diğer vize türlerinde de olduğu gibi dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. İngiltere’de master yapmak isteyen kişiler öncelikle hangi İngiltere vizesine başvurması gerektiğine dikkat etmelidir. Bu bağlamda İngiltere vizesi ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services danışmanlık hizmetinden destek alabilirsiniz.

Tier-4 öğrenci vizesi 6 ay ve daha uzun süreyle İngiltere’de dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, master, doktora yapmak isteyen kişilerin başvuracağı vize türüdür. Bu bağlamda İngiltere master öğrenci vizesi almak isteyenler Tier-4 vizesine başvurularını yapabilmektedirler.

Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi yalnızca eğitim amaçlı verilmektedir. Bu sebepten dolayı bu vize türüne başvuracak olan kişilerin öğrenci olma amaçlı İngiltere’ye gittiklerini ispatlamaları gerekmektedir. Vize memurunun bu konuda şüpheye düşmesi durumunda başvuran kişiyi mülakata çağırabilme ihtimali vardır. Vize memuru bu başvurularda kişinin akademik gelişimini, gidilecek eğitim kurumunu, konaklama ile eğitim alınacak kurum arasındaki mesafeyi, kişinin maddi yeterliliğini, başvuru sahibinin bağımlılarının durumu gibi bilgileri değerlendirmeye alacaktır. Bunların yanı sıra

Tier-4 öğrenci vizesi puan bazlı bir vize türü olup başvuranların toplamda 40 puana ulaşmaları gerekmektedir. Bu 40 puanın 30’u eğitim kurumundan alınacak olan kabul mektubundan kalan 10 puanı ise kişinin İngiltere’deki eğitim, konaklama, yaşam masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren belgeler ile alınabilmektedir.

İngiltere master öğrenci vizesi hakkında daha fazla bilgi için CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"İngiltere Master Öğrenci Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?" sayfası 582 defa okundu