İngiltere Misafir Öğrenci Vize Süresi Bitince Uzatma Yapılabiliyor Mu?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:41:08

İngiltere misafir öğrenci vizesi olarak adlandırılan kısa süreli öğrenci ziyaretçi vizesi vize süresi bitince vize süresinde uzatma yapılamamaktadır.

İngiltere misafir öğrenci vizesi ile 18 yaşından büyükler için yaz okulu, dil okulu, hobi/spor/mesleki kurslarda 6 aydan kısa süreli eğitim alabilirler. 18 yaşından küçük misafir öğrenciler ise İngiltere çocuk ziyaretçi vizesi ile aynı kapsamda kısa süreli eğitimlere katılabilmektedirler.

İngiltere misafir öğrencileri için verilen bu vize ziyaret kapsamlı olduğu için vize süresi bitenlerin ülkeden ayrılmış olmaları gerekmektedir. Kurs süresinin vize süresinden daha kısa olması durumunda sürenin bitiminde misafir öğrencilerin ülkeyi terk etmesi gerekmektedir.

Vize süresi İngiltere’den Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ve insan haklarına dayalı başvurular haricinde uzatılamamaktadır. İngiltere misafir öğrenciler için vize süresi hakkında daha fazla bilgi, yardım ve destek almak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere misafir öğrenci vizesi, İngiltere uzatılmış misafir öğrenci vizesi, Tier-4 İngiltere çocuk öğrenci vizesi, Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi gibi alt türlere ayrılan İngiltere öğrenci vizesi başvuruları başvuru dosyalarının özenle ve dikkatle hazırlanması gereken vize türleridir.

En ufak bir hatada veya eksiklikte vize başvurunuz reddedilebilmektedir. Bu hata ve eksiklik olması ihtimalini minimuma indirmek ve sıkıntı yaşamamak adına vize danışmanlığı almak oldukça önemlidir.  

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri Türkiye ve İngiltere’den yapılacak olan her türlü vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal ile İngiltere Vizesi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Misafir Öğrenci Vize Süresi Bitince Uzatma Yapılabiliyor Mu?" sayfası 654 defa okundu