İngiltere Misafir Öğrenci Vize Süresi Bitince Uzatma Yapılabiliyor Mu?

Okunma sayısı: 781
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Misafir Öğrenci Vize Süresi Bitince Uzatma Yapılabiliyor Mu?

İngiltere misafir öğrenci vizesi ile 18 yaşından büyükler için yaz okulu, dil okulu, hobi/spor/mesleki kurslarda 6 aydan kısa süreli eğitim alabilirler. 18 yaşından küçük misafir öğrenciler ise İngiltere çocuk ziyaretçi vizesi ile aynı kapsamda kısa süreli eğitimlere katılabilmektedirler.

İngiltere misafir öğrencileri için verilen bu vize ziyaret kapsamlı olduğu için vize süresi bitenlerin ülkeden ayrılmış olmaları gerekmektedir. Kurs süresinin vize süresinden daha kısa olması durumunda sürenin bitiminde misafir öğrencilerin ülkeyi terk etmesi gerekmektedir.

Vize süresi İngiltere’den Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ve insan haklarına dayalı başvurular haricinde uzatılamamaktadır. İngiltere misafir öğrenciler için vize süresi hakkında daha fazla bilgi, yardım ve destek almak için CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere'de misafir öğrenci vizesi süresi bitince, vize süresinin uzatılması gerekiyorsa başvuru yapabilirsiniz. Bunun için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:

  1. Vize Uzatma Başvuru Formu Doldurma: İngiltere'ye giriş yaptıktan sonra, vize uzatma başvuru formu olan FLR(M) formunu doldurmanız gerekmektedir.

  2. Biyometrik Veri Kaydı: Vize uzatma başvurusu yaparken, biyometrik veri kaydınızı güncellemeniz gerekmektedir.

  3. Başvuru Ücreti: Vize uzatma başvurusu yaparken, belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

  4. Gerekli Belgeler: Vize uzatma başvurusu yaparken, seyahat pasaportunuz, öğrenci belgeleriniz, maddi durumunuzu gösteren belgeler gibi gerekli belgeleri sunmanız gerekmektedir.

  5. Vize Süresinin Uzatılması: Başvurunuz kabul edilirse, İngiltere'deki vize süreniz uzatılacak ve yeni vize süresi size bildirilecektir.

Vize uzatma başvuruları, İngiltere'deki vize ofisleri veya online olarak yapılabilmektedir. Başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede yapmanız önemlidir, çünkü vize sürenizin bitmesine çok az bir zaman kalmışsa, vize uzatma başvurusu yapmak için yeterli süreniz olmayabilir.

CSS & Co Legal Services 2006 yılından beri Türkiye ve İngiltere’den yapılacak olan her türlü vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur. İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS Legal ile İngiltere Vizesi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.