İngiltere Öğrenci Banka Hesabı Vize Başvurusunda Ne Kadar Önemli?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:39:37

İngiltere öğrenci banka hesabı vize başvurularında vizenin olumlu sonuçlanma ihtimalini arttırdığından dolayı oldukça önemlidir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurularında maddi durum oldukça önemlidir. Başvuru yapacak olan kişinin maddi durumunun bu ziyareti gerçekleştirebilmesi için yeterli olması gerekmektedir ve bu seyahatin başvuran kişiyi maddi açıdan zor durumda bırakmamış olması gerekmektedir. İngiltere öğrenci banka hesabı içerisinde bulunan miktar bu açıdan vizenin olumlu sonuçlanıp sonuçlanmamasını etkilemektedir.

İngiltere öğrenci vizesine başvuru yapan kişinin konaklama, ulaşım, yeme-içme, eğitim giderleri gibi tüm masrafların hesaplanıp bu giderlerin toplamı kadar miktarda paranın başvuru yapan kişinin banka hesabında bulunması gerekir.

İngiltere öğrenci banka hesabı içerisinde bulunan miktarın masraflarını karşılayacağından daha fazla olması ve paranın banka hesabında uzun bir süre kalması da vizenin olumlu sonuçlanmasını etkileyebilmektedir.

Ancak başvuru sahibinin banka hesabında bir miktar para bulundurması maddi yeterliliği olduğu anlamına gelmiyor. Aynı zamanda paranın kaynağını ispatlayabiliyor olması gerekmektedir.

Vize memurları İngiltere vizesi başvurusu yapan kişinin dosyasını incelediğinde kişinin sadece banka hesaplarını değil gidiş amacına göre de maddi durumunu incelemektedir.

Yani Türkiye’de zar zor geçimini sağlayan birinin İngiltere’de yaz tatiline gidiyor olması makul bir gerekçe olmadığından dolayı kişinin vize alması neredeyse imkânsız olacaktır.

Başvuru yapan kişi İngiltere öğrenci banka hesabı içerisinde bulunan miktarı, yerleşik olduğu ülkedeki geçimini ve İngiltere’de ne sebeple bulunmak istediğini detaylı bir şekilde açıklamalıdır.    

İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularından olumlu sonuç almak oldukça zordur. Vize memurları en ufak hatada ret verebildiği için vize başvurunuzu bir danışman aracılığıyla yapmanız tavsiye edilir.

Bu bağlamda destek almak ve başvurularınızı mümkün olduğunca en doğru şekliyle gerçekleştirebilmek adına İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan danışmanlarımız ile İngiltere Vizesi aracılığıyla iletişime geçerek İngiltere vizesi ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Banka Hesabı Vize Başvurusunda Ne Kadar Önemli?" sayfası 647 defa okundu