İngiltere Öğrenci Bursları İçin Kimler Başvuru Yapabilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:14:20

İngiltere öğrenci bursları İngiltere’de dil okulu, lisans, yüksek lisans, master, doktora eğitimi görmek isteyenler için hükümetler, vakıflar, uluslararası örgütler gibi kurumlar tarafından verilen burslardır.

İngiltere öğrenci bursları, Devlet ve resmî kurumlardan alınan burslar, Avrupa Birliği bursları, uluslararası örgütlerin bursları, diğer devletlerin bursları, vakıflar ve özel şirketlerden alınan burslar, üniversitelerin kendi bursları ve öğrenci değişim programları (Erasmus) bursları olmak üzere 7 ana kategoride karşımıza çıkmaktadır ve bu bölümlediğimiz burs kategorileri altında birçok farklı burs türü bulunmaktadır. Bunlarla ilgili detaylı bilgi için Student Portal International uzmanlarıyla irtibata geçebilirsiniz.  

Burs veren her kurumun kendi kriterleri olduğundan dolayı başvuru yapmadan önce burs veren kurumları ve kriterlerini detaylı bir şekilde inceleyerek içlerinden sizin için uygun olan burslara başvuru yapmalısınız. İngiltere’deki dil okulları da dönem dönem kampanyalar yaparak belirli ülkelerden öğrencilere indirim yaparak ya da tüm ücretlerini karşılayarak burs sağlamaktadır. Daha detaylı bilgi için çözüm ortaklarımızdan biri olan ve eğitim danışmanlığında profesyonel destek sağlayan Student Portal International sitesinin İngiltere’deki dil okulları sayfasını inceleyerek okullar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabileceğiniz gibi doğrudan uzmanlarımızla iletişime geçerek de detaylı bilgi alabilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.  

İngiltere öğrenci bursları için başvuruda bulunurken eğitim geçmişinizi ve yabancı dil yeterliliğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Gidilecek ülkenin diline hâkim olmak önemlidir. Eğitim geçmişinizin başarılı olması burs alabilmeniz için her zaman avantajdır. Sanat veya spor gibi herhangi bir alanda önemli bir başarı veya tecrübenizin olması burs alma imkanınızı arttırabilmektedir.

İngiltere’de eğitim masrafları ve yaşam koşulları oldukça pahalı olduğundan bu burslardan faydalanmak isteyen öğrenci sayısı bir hayli fazladır. İngiltere öğrenci burslarından yararlanmak için vakitlice başvuru yapmanızda fayda vardır.

İngiltere öğrenci bursları için daha detaylı bilgiyi Student Portal International web sayfasını inceleyerek bulabilir ve sonrasında SPI eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Her türlü İngiltere vize işlemleriniz için ise CSS & Co Legal Services danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

"İngiltere Öğrenci Bursları İçin Kimler Başvuru Yapabilir?" sayfası 524 defa okundu