İngiltere Öğrenci Çalışma İzni Alınabilir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:14:18

İngiltere öğrenci çalışma izni eğer ki ziyaretçi öğrenci vize türlerinden birine başvuru yapılıyorsa alınamaz. Ancak Tier-4 vize türüne başvuran 16 yaşından büyükler İngiltere öğrenci çalışma izni alabilmektedirler.

İngiltere öğrenci çalışma izni Tier-4 Vizesi ile alınmaktadır. Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi yalnızca eğitim görmek amacıyla alınan bir vize türü olup vize sahiplerinin bir kısmına bu vize türü ile sınırlı çalışma izni verilebilmektedir.

İngiltere öğrenci çalışma izni ile 16 yaşından küçüklerin çalışması mümkün değildir. 16 yaşından büyük olan ve lisans düzeyinin altında eğitim almak için Birleşik Krallık tarafından kabul edilen bir yüksek eğitim kurumuna kayıt yaptıran kişiler haftalık 10 saat çalışabilmektedir. Yine 16 yaşın üzerinde olan ve Birleşik Krallık tarafından kabul edilen bir eğitim kurumunda lisans veya lisans üstü eğitim alacak olan kişiler İngiltere öğrenci çalışma izni ile haftalık 20 saat çalışabilmektedirler. Bu öğrenciler okul döneminde part-time tatil dönemlerinde ise full-time çalışabilirler.

Mezun olan ve İngiltere’de çalışmak ya da iş kurmak isteyen kişiler ise İngiltere çalışma vizesi başlığı altında bulunan Ankara Anlaşması Vizesi, Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi, Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi, Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvurusu yapabilirler.

Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’deki şubeleri olan  CSS & Co Legal 2006’dan bu yana danışmanlık hizmeti vermekte olan bir şirkettir.

İngiltere Öğrenci Çalışma İzni, İngiltere Çalışma Vizesi ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi için CSS & Co Legal Services’in İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Çalışma İzni Alınabilir Mi?" sayfası 573 defa okundu