İngiltere Öğrenci Çalışma İzni Veren Vizenin Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Okunma sayısı: 815
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Çalışma İzni Veren Vizenin Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere öğrenci çalışma izni veren Tier-4 vizesine başvuran kişiler 6 ay veya daha uzun süreyle lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi, mesleki eğitim kursları gibi çeşitli eğitimlere katılmak için Birleşik Krallık’ta bulunabilmektedir. Alacakları eğitime göre vize süreleri dolanların İngiltere’de İçişleri Bakanlığına başvuru yaparak vize sürelerini en fazla 10 yıla kadar uzatmaları mümkündür. Bunun yanı sıra vize süresi uzatma başvurusu için CSS Legal Londra ofisindeki uzmanlarımızla da iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci çalışma izni veren vizesi, belirli bir süre için geçerlidir ve bu süre dolmadan önce vize uzatımı yapılması gerekmektedir. İngiltere'de öğrenci çalışma izni veren vizesinin süresinin bitmesine yakın zamanda, öğrenci ilgili başvuru sürecini başlatarak vizesini uzatabilir. Ancak vize uzatma başvurusu yaparken belirli kriterleri karşılamak gerekmektedir. Bu kriterler arasında öğrencinin halen eğitim almaya devam etmesi, maddi yeterliliği, sağlık sigortası vb. yer almaktadır.

Öğrenci çalışma izni veren vizesi süresinin dolması durumunda, vize uzatma başvurusu yapılmaması halinde öğrenci yasal olarak çalışamaz ve İngiltere'de kalmaya devam edemez. Bu nedenle, öğrencilerin vize süresi bitmeden önce vize uzatma başvurusunu yapmaları önerilir.

Vize uzatma başvuru hizmetlerinin tamamı için CSS & Co Legal web sitesinin Türkiye’den yapılan başvurular için öncelikli servisler ve İngiltere’den yapılan başvurular için öncelikli servisler sayfalarını inceleyebilirsiniz. Londra, Ankara, İstanbul'da ofisleri bulunan CSS Legal danışmanlarıyla İngiltere Vizesi aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.