İngiltere Öğrenci Cep Harçlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:28:48

İngiltere öğrenci cep harçlığı öğrencinin yaşayacağı şehre, göreceği eğitime ve eğitimin süresine, konaklama türüne, sosyal aktivitelerine vs. göre değişkenlik gösterebilir.

İngiltere öğrenci cep harçlığı için net bir miktar yoktur. İngiltere’de şehirler arasında yaşam şartları ve masrafları farklılık göstermekte olduğundan bu miktar öğrencinin oradaki yaşam şekline göre değişebilir.

Yani ders/kurs saatleri dışında öğrencinin ne kadar çok gezeceği, sosyal aktivitelere katılacağına bağlıdır. Büyük şehirlerde bu masraflar artarken küçük şehirlerde bütçeye daha uygun olabilmektedir. Zira büyük şehirlerde kira, yeme-içme, ulaşım masrafları, sosyal aktivitelere katılım daha maliyetlidir.

İngiltere öğrenci cep harçlığı belirlenirken öğrenciler eğitim ücretlerinin yanı sıra bütçelerini konaklama türlerine ve kalacakları şehre göre kendilerine uygun bir şekilde belirlemelidirler.    

İngiltere öğrenci cep harçlığı belirlerken hangi şehrin, okulun, kursun, konaklama türünün kendisine uygun olduğunu öğrenmek isteyen öğrenciler işinin uzmanı bir eğitim danışmanından yardım alabilir.

Gideceği şehri, okulu, kursu, kurs tipini, konaklama türünü netleştirmek üzere daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen öğrenciler iletişim hattını arayarak veya ofislerden birini ziyaret ederek eğitim danışmanları ile birebir irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services Londra, İstanbul, Ankara illerinde bulunan ofislerinde İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış kadrosuyla 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vize başvurusu yaparken hangi İngiltere öğrenci vizesi türünü seçeceği konusunda bilgi almak isteyen öğrenciler CSS & Co Legal Services danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşıp yardım alabilir veya en yakın CSS Legal ofisine giderek uzmanlarımızla birebir görüşebilir.

"İngiltere Öğrenci Cep Harçlığı Ne Kadar Olmalıdır?" sayfası 784 defa okundu