İngiltere Öğrenci Cep Harçlığı Ne Kadar Olmalıdır?

Okunma sayısı: 991
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Cep Harçlığı Ne Kadar Olmalıdır?

İngiltere'de öğrenci cep harçlığı, öğrencinin yaşam tarzına, yaşadığı şehre, barındığı yere ve diğer kişisel faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak, İngiltere'de öğrencilerin aylık yaşam maliyetleri ortalama olarak £600 ila £1200 arasında değişebilir. Bu maliyetler, konaklama, yemek, ulaşım, eğlence, giyim, kitap ve diğer masrafları kapsar. Ancak, bu rakamın içerisinde harçlık için bir miktar yer almamaktadır.

Öğrenci harçlığı, öğrencinin kişisel ihtiyaçlarına ve yaşam tarzına göre değişebilir. Ancak, genel olarak öğrencilerin aylık harçlıkları £200 ila £400 arasında olabilir. Tabii ki bu, öğrencinin yeme-içme alışkanlıkları, eğlence harcamaları, seyahat alışkanlıkları gibi kişisel tercihlerine göre değişebilir. Bu sadece bir genelleme olup, her öğrencinin kişisel durumu farklı olabileceğinden, öğrencilerin kendi bütçelerini belirlemesi ve mali durumlarını göz önünde bulundurarak harcama yapmaları önerilir.

İngiltere’de şehirler arasında yaşam şartları ve masrafları farklılık göstermekte olduğundan bu miktar öğrencinin oradaki yaşam şekline göre değişebilir. Yani ders/kurs saatleri dışında öğrencinin ne kadar çok gezeceği, sosyal aktivitelere katılacağına bağlıdır. Büyük şehirlerde bu masraflar artarken küçük şehirlerde bütçeye daha uygun olabilmektedir. Zira büyük şehirlerde kira, yeme-içme, ulaşım masrafları, sosyal aktivitelere katılım daha maliyetlidir.

İngiltere öğrenci cep harçlığı belirlenirken öğrenciler eğitim ücretlerinin yanı sıra bütçelerini konaklama türlerine ve kalacakları şehre göre kendilerine uygun bir şekilde belirlemelidirler. İngiltere öğrenci cep harçlığı belirlerken hangi şehrin, okulun, kursun, konaklama türünün kendisine uygun olduğunu öğrenmek isteyen öğrenciler işinin uzmanı bir eğitim danışmanından yardım alabilir.

Gideceği şehri, okulu, kursu, kurs tipini, konaklama türünü netleştirmek üzere daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen öğrenciler iletişim hattını arayarak veya ofislerden birini ziyaret ederek eğitim danışmanları ile birebir irtibata geçebilirler.

İngiltere vize başvurusu yaparken hangi İngiltere öğrenci vizesi türünü seçeceği konusunda bilgi almak isteyen öğrenciler CSS & Co Legal Services danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşıp yardım alabilir veya en yakın CSS Legal ofisine giderek uzmanlarımızla birebir görüşebilir.