İngiltere Öğrenci Değişim Programı İçin Dil Şartı Var Mıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:15:40

İngiltere öğrenci değişim programı denince akla ilk gelen Erasmus’tur. Bu değişim programı ile öğrenciler akademik yıl içerisinde aldıkları eğitimlerine İngiltere’de devam etmektedirler.

İngiltere öğrenci değişim programı denince akla ilk olarak Erasmus gelmektedir. Bu değişim programı ile lisans/yüksek lisans öğrencileri eğitimlerine 1 veya 2 dönem boyunca İngiltere’deki bir yüksek eğitim kurumunda devam etmektedir. İngiltere öğrenci değişim programı anlaşmalı üniversitelerle yapılmaktadır ve bu bağlamda Erasmus’a başvuracak öğrenciden belirli bir not ortalamasına sahip olmaları beklenmektedir. Bu not ortalamaları üniversitelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Akademik not ortalamasının yanı sıra üniversiteler öğrencilerinden dil yeterliliği de isteyebilir ve bu dil seviyelerini kendi bünyelerinde yaptıkları sınavlarla belirleyebilmektedirler. İngiltere öğrenci değişim programı kapsamında İngiltere’deki eğitim kurumu da alacağı öğrencilerden IELTS sınavı ile dil yeterliliklerini kanıtlamalarını isteyebilir. Bu sınav hakkında daha fazla bilgiye eğitim danışmanlık hizmeti sağlayan Student Portal International sitesinin IELTS sayfasından ulaşabilir ve ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızla birebir görüşme imkanı bulabilirsiniz.  

Bilinmesi gereken bir diğer husus da Erasmus başvurusu yapan öğrencilerin İngiltere vizesine başvuracakları için oradaki eğitim, konaklama ve yaşam masraflarını karşılıyor olduğunu belgeleriyle ispatlayarak başvuru dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. İngiltere öğrenci değişim programı kapsamında Erasmus stajı ile de öğrenciler ve öğretim görevlileri 12 aya kadar İngiltere’de çalışma imkânı bulabilirler. Öğrenciler masraflarını kendileri karşılayabilecekleri gibi sponsor desteği de alabilir. Bunu da başvuru dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Erasmus ve Erasmus stajı hakkında daha detaylı bilgiye Student Portal International İletişim Hattı aracılığıyla eğitim danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz. İngiltere öğrenci değişim programlarında hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapılacağı ve daha fazlası için de CSS & Co Legal Services uzmanlarından İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile bilgi alabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Değişim Programı İçin Dil Şartı Var Mıdır?" sayfası 530 defa okundu