İngiltere Öğrenci Evi Kiralarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:15:46

İngiltere öğrenci evi aynı veya farklı okulun öğrencilerinin bir arada kalabildiği, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türlerinden biridir.

İngiltere öğrenci evi veya odası kiralama işleminizi İngiltere’ye gitmeden önce yapacaksanız önceden araştırma yapmanızda fayda vardır. Araştırmalarınızı güvenilir web sitelerinden yapmaya özen göstermelisiniz. Ancak bu web siteleri üzerinden verilen ilanların hangilerinin doğru ve güvenilir olduğunu bilmek her zaman mümkün olmayabilir. Kiralamak istediğiniz yeri güvendiğiniz biri aracılığı ile görmeden kiralamamaya ve ücretinizi Western Union aracılığı ile ödememeye dikkat etmelisiniz. Çünkü bu yöntem ile yapılan ödemelerin takibi yapılmayıp birçok dolandırıcılık çeteleri tarafından da kullanılabilmektedir. İngiltere öğrenci evi araştırırken dikkat etmeniz gerekenlerden biri kiraladığınız yerde hangi faturaların kiraya dahil olduğunu öğrenmektir ki genellikle tüm faturalar kiraya dahil olabilmektedir. İngiltere’de ev ve oda fiyatları aynı bölgedeki otel fiyatlarından daha uygundur. Ancak kısa süreli dil eğitimi için İngiltere’ye gelen öğrencilerin bu yöntemle konaklamayı tercih etmeleri ev sahiplerinin 6 aydan daha kısa süreli sözleşme imzalamak istemeyebileceğinden dolayı pek uygun olmayabilir. Eğer kalış süreniz 6 aydan uzun ise işlemlerinizi bir emlakçı ile de yürütebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra İngiltere öğrenci evi kiralama işlemlerinizi yaparken konaklama yerinizin eğitim/kurs göreceğiniz yere yakın ya da makul uzaklıkta olmasına özen gösteriniz. Aksi takdirde vize memuru konaklama yerinizle eğitim/kurs yerinizin birbirine olan uzaklığını gerekçe göstererek vize başvurunuzu olumsuz sonuçlandırabilir.   

İngiltere’de eğitim, konaklama, yaşam ile ilgili daha fazla bilgiye ve desteğe Student Portal International İletişim Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Her türlü İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgi için ise CSS & Co Legal Services danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Evi Kiralarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?" sayfası 553 defa okundu