İngiltere Öğrenci Evleri Kiraları Pahalı Mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 11:42:07

İngiltere öğrenci evleri İngiltere’ye genellikle uzun dönem eğitim görmek için giden öğrencilerin birlikte rahat bir ortamda kalabildiği konaklama türlerindendir. İngiltere’de öğrenci evleri kiraları şehirden şehire göre farklılık göstermektedir.

İngiltere öğrenci evleri sıklıkla uzun dönem eğitim almak için İngiltere’ye gelen öğrenciler tarafından tercih edilen bir konaklama türüdür. Genellikle İngiltere’ye gelinip arkadaş edindikten sonra birlikte eve çıkılır veya ev arkadaşı arayan kişilerin okul panolarına astığı ilanlardan bulunur bu evler.

İngiltere öğrenci evleri kiraları yaşadığınız şehre göre değişmektedir. Eğer Londra’da okuyorsanız burada kiralayacağınız evler Brighton, Bournemouth gibi küçük şehirlere göre daha pahalıdır. Yani büyük ve kalabalık olan daha merkezi şehirlerde kiralar pahalıyken merkezden uzaklaştıkça kiralar da düşerek öğrencinin bütçesine daha uygun olabilmektedir.

İngiltere’de konaklama için birçok seçenek vardır. Aile yanında konaklama, ev veya oda kiralayarak konaklama, özel yurtlarda konaklama, okul/kurs tarafından ayarlanan öğrenci yurtlarında konaklama, öğrenci konukevlerinde konaklama ve otellerde konaklama olmak üzere birçok konaklama imkânı vardır. Bu konaklama türleri içerisinde okul tarafından ayarlanan öğrenci yurtlarında veya aile yanında kalmak en güvenilir konaklama türleridir. Çünkü buralar British Council tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. En büyük avantajı ise okul tarafından ayarlandığı için bir problem yaşanması durumunda okul ile de sorununuzu çözülebilmektesiniz. Bu konaklama türleri içerisinde en pahalı olanı otellerde konaklamayken en uygun olanı aile yanında veya oda kiralayarak konaklamadır. En rahat konaklama türü ise ev veya oda kiralamaktır. Çünkü yurtlarda, aile yanı konaklamalarda olduğu gibi giriş-çıkış saatlerinize karışan yoktur. Özgürlüğüne düşkün, rahat bir öğrencilik hayatı yaşamak isteyen öğrenciler için eğer ev arkadaşınızla ortak yönlere sahipseniz ve iyi anlaşabiliyorsanız en ideal konaklama evde konaklama türüdür.

İngiltere öğrenci evleri hakkında daha detaylı bilgi için yurtdışı eğitim danışmanlarımıza İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi başvurularınız ve daha fazlası için firmamızın İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine itiraz Başvuruları ile diğer vize ve göçmenlik başvurularında uzman danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Evleri Kiraları Pahalı Mı?" sayfası 581 defa okundu