İngiltere Öğrenci Hayatı En İyi Nerelerde Yaşanır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:19:46

İngiltere öğrenci hayatı en iyi öğrenci nüfusunun yoğunlukta olduğu şehirlerde yaşanır. Çünkü öğrencilerin aradıklarına kolaylıkla ulaşabildikleri yerlerdir buralar.

İngiltere öğrenci hayatının en iyi ve en yoğun yaşandığı yerlerden bazıları Londra, Cambridge, Oxford, Manchester, Brighton, Liverpool, Glasgow ve Edinburgh şehirleridir.

Londra hem İngiltere’nin başkenti hem de en kalabalık şehridir. Londra sokaklarında hemen hemen her milletten öğrenciye rastlamanız mümkündür. Cambridge ve Oxford dünyaca ünlü, akademik başarısını kanıtlamış üniversitelerin ev sahipliğini yapmaktadır.

Tam bir eğitim şehri olan bu şehirlerin kütüphanelerinde aradığınız pek çok bilgiye ulaşmanız mümkündür. Manchester dünyaca ünlü futbol takımlarıyla bilinmenin yanı sıra ünlü müzik grupları ve gece hayatı ile de bilinmektedir.

Hem akademik hayatı hem eğlence hayatını bir arada yaşayabileceğiniz bir şehirdir. Brighton denince akla ilk olarak dil okulları gelmektedir. Deniz kenarında olan bu kıyı şehrinde bir yandan okula/kursa gidip bir yandan da tatil yapmanız mümkündür.

İngiltere öğrenci hayatı Liverpool’da da en iyi şekilde yaşanmaktadır. İngiltere’nin en çok sevilen ve tercih edilen şehirlerinden biri olan bu şehir dünyanın en büyük kütüphanelerine ve futbol takımlarına sahiptir.

Birleşik Krallık ülkelerinden İskoçya’nın iki şehri olan Edinburgh ve Glasgow öğrenci hayatının en kolay ve en ucuz yaşandığı şehirlerdir. Turistik ve tarihi bu şehirlerde okuyan öğrenciler için ders dışında yapabilecekleri birçok aktivite bulunmaktadır.

İngiltere öğrenci hayatı yaşanan şehirler sadece bunlardan ibaret değildir tabii ki. Ancak öğrenci hayatının en aktif yaşandığı ve en çok tercih edilen, öğrenci nüfusunun en yoğun olduğu şehirlerdir. Bu şehirlerde eğitim görürken bir yandan da unutulmaz bir tecrübe edinebilir ve İngilizceyi pratikte kullanma imkânı elde edebilirsiniz.

Her türlü İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurusu ve daha fazlası için CSS & Co Legal Services danışmanlarıyla İngiltere Vizesi aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Hayatı En İyi Nerelerde Yaşanır?" sayfası 737 defa okundu