İngiltere Öğrenci Konaklama Fiyatları Yüksek Mi?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:52:33

İngiltere öğrenci konaklama fiyatları konaklama türüne göre değişmektedir. Seçeceğiniz kursa göre de İngiltere'de konaklama seçenekleri değişebilmektedir. Bazı dil okulları ve kurslar belirli bir konaklama türünü zorunlu tutabilmektedir.

İngiltere öğrenci konaklama fiyatları konaklama türüne, seçeceğiniz kursa ve şehirden şehire değişebilmektedir. İngiltere’de birden fazla konaklama türü vardır.

Bunlardan en yaygın olanı aile yanında konaklamadır. Çünkü öğrenci bir yandan dil eğitimi alırken diğer yandan da o dilin kültürünü günlük hayatta yaşayabilmektedir. Yani dil eğitimi sadece okulla sınırlı kalmayıp eve de taşınmaktadır.

Yalnız dil eğitimi alan öğrenci aile yanında konaklama seçeneğini kullanacaksa mümkün mertebe anadili İngilizce olan bir ailenin yanını seçmelidir ki hem İngiltere vizesi başvurusuna uygun olsun hem de pratik yaparak dilini geliştirmesine katkı sağlasın.

İngiltere öğrenci konaklama türlerinden biri de özel öğrenci yurtlarıdır. Bu yurtlar genellikle tek kişilik ya da iki kişilik olmaktadır. Eğer bu yurtları dil okulları öğrenciye sağlıyorsa genellikle okula yakın olanı tercih etmektedir.

Yurtlarda genellikle yemek verilmemektedir, ancak öğrenciye yemek yapma imkânı sağlanmaktadır. Bunun için ortak kullanabilecekleri bir mutfak ya da yemekhane mevcut olabilmektedir. İngiltere öğrenci konaklama fiyatları yurtta tek kişilik odada daha pahalıyken çift kişilik odada daha uygun olabilmektedir.

Ev veya oda kiralamak da bir konaklama seçeneğidir. İngiltere’ye gitmeden internet sitelerinden aratarak bulduğunuz odalar birebir aynı olmayabilir ve bu orada sorun yaşamanıza neden olabilir.

Bu nedenle kiralayacağınız odayı veya evi gidip görmenizde fayda vardır. İngiltere öğrenci konaklama fiyatları içerisinde en yüksek olanı ise otelde konaklamaktır.

Tüm bu konaklama seçenekleri içerisinde en güvenli olanı dil okullarının desteği ile sağlanan konaklama imkânlarıdır. Çünkü bu tür konaklamalarda kalınan yerler hem dil okulları hem de British Council tarafından denetlenmektedir.

Eğer ki dil okulu aracılığı ile bir yurtta ya da aile yanında kalıyorsanız bir sorun yaşamanız durumunda okul ile irtibata geçerek sorunu çözebilirsiniz. Başvurunuzu danışmanları aracılığı ile yaptıysanız bir sorun yaşamanız durumunda eğitim danışmanlarımızdan da destek alabilirsiniz. İngiltere vizesi işlemleriniz için CSS & Co Legal Services danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Konaklama Fiyatları Yüksek Mi?" sayfası 673 defa okundu