İngiltere Öğrenci Konaklama Fiyatları Yüksek Mi?

Okunma sayısı: 831
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Konaklama Fiyatları Yüksek Mi?

İngiltere'deki öğrenci konaklama fiyatları, şehir ve konaklama türüne göre farklılık gösterir. Genellikle büyük şehirlerde konaklama fiyatları daha yüksek olurken, daha küçük şehirlerde daha uygun fiyatlar bulunabilir. Ayrıca, öğrenci konaklama türleri de fiyat farklılıkları yaratır. Örneğin, öğrenci yurtları ve yurt dışı öğrenci evleri, öğrencilere daha ekonomik bir seçenek sunabilirken, öğrenci daireleri ve stüdyolar daha yüksek fiyatlara sahip olabilir.

Yalnız dil eğitimi alan öğrenci aile yanında konaklama seçeneğini kullanacaksa mümkün mertebe anadili İngilizce olan bir ailenin yanını seçmelidir ki hem İngiltere vizesi başvurusuna uygun olsun hem de pratik yaparak dilini geliştirmesine katkı sağlasın. İngiltere öğrenci konaklama türlerinden biri de özel öğrenci yurtlarıdır. Bu yurtlar genellikle tek kişilik ya da iki kişilik olmaktadır. Eğer bu yurtları dil okulları öğrenciye sağlıyorsa genellikle okula yakın olanı tercih etmektedir.

Yurtlarda genellikle yemek verilmemektedir, ancak öğrenciye yemek yapma imkânı sağlanmaktadır. Bunun için ortak kullanabilecekleri bir mutfak ya da yemekhane mevcut olabilmektedir. İngiltere öğrenci konaklama fiyatları yurtta tek kişilik odada daha pahalıyken çift kişilik odada daha uygun olabilmektedir. Ev veya oda kiralamak da bir konaklama seçeneğidir. İngiltere’ye gitmeden internet sitelerinden aratarak bulduğunuz odalar birebir aynı olmayabilir ve bu orada sorun yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle kiralayacağınız odayı veya evi gidip görmenizde fayda vardır.

İngiltere öğrenci konaklama fiyatları içerisinde en yüksek olanı ise otelde konaklamaktır. Tüm bu konaklama seçenekleri içerisinde en güvenli olanı dil okullarının desteği ile sağlanan konaklama imkânlarıdır. Çünkü bu tür konaklamalarda kalınan yerler hem dil okulları hem de British Council tarafından denetlenmektedir. Eğer ki dil okulu aracılığı ile bir yurtta ya da aile yanında kalıyorsanız bir sorun yaşamanız durumunda okul ile irtibata geçerek sorunu çözebilirsiniz.

Özetle, İngiltere'de öğrenci konaklama fiyatları şehir ve konaklama türüne göre değişebilir. İngiltere'de eğitim almayı planlıyorsanız, önceden araştırma yaparak uygun fiyatlı ve size uygun konaklama seçeneklerini bulabilirsiniz.

Başvurunuzu danışmanları aracılığı ile yaptıysanız bir sorun yaşamanız durumunda eğitim danışmanlarımızdan da destek alabilirsiniz. İngiltere vizesi işlemleriniz için CSS & Co Legal Services danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.