İngiltere Öğrenci Masrafı İçin Banka Hesabında Ne Kadar Miktarda Para Bulundurulmalı?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:17:16

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişilerden sağlanması beklenen bazı şartlar vardır. Kişinin İngiltere öğrenci masrafı ve alacağı eğitim masraflarını karşılayabileceği maddi yeterliliğinin olup olmaması vize başvuru sonucunu etkileyebilen önemli bir şarttır.

İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de eğitim almayı planlayan kişilerin bazı şartları yerine getirebiliyor olması gerekmektedir. Maddi yeterlilik bunlardan biridir. Başvuru sahibi olan kişinin maddi durumunun İngiltere öğrenci masrafı için gerekli olan miktarı karşılayabiliyor olması gerekmektedir. Sadece masrafları karşılayabiliyor olması yeterli değildir. Bunun yanı sıra İngiltere öğrenci masrafı için banka hesabında bulundurdukları paranın kaynağının belli ve ispatlanabilir olması gerekmektedir. Kaynağı belli olmayan veya belgelerle ispatlanamayan miktarın banka hesabında bulunmasından dolayı İngiltere öğrenci vizesi reddi alınabilmektedir. Bu sebeple maddi yeterlilik şartı vize başvuru sonucunu olumlu veya olumsuz etkileyebilmektedir.

Eğitim, konaklama, yeme-içme, yol, öğrenci cep harçlığı gibi İngiltere öğrenci masrafı için bankada belli bir miktarda para bulundurulması gerekiyor. Bu miktar öğrencinin Londra içinde mi yoksa Londra dışında bir şehirde mi eğitim alıp yaşayacağına bağlı olarak belirlenmektedir. Öğrenci Londra’da bir eğitim kurumunda eğitim görecek ve Londra’da yaşayacaksa orada kalacağı her ay için 1.265 GBP miktarında paranın banka hesabında olması gerekmektedir. Londra dışında bir eğitim kurumuna kayıt yaptırıp Londra dışında yaşayacak olan kişilerin ise kalacakları her ay için 1.015 GBP miktarında parayı İngiltere öğrenci masrafı için banka hesaplarında bulundurmaları gerekiyor.

İngiltere vizesi başvurularından olumlu sonuç almak diğer ülkelerden vize almaya göre daha karmaşık ve zordur. Bu bağlamda İngiltere vizesi başvuru dosyasının özenle hazırlanması gerekmektedir. Bu sebeple de İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımızdan danışmanlık hizmeti alarak başvurunuzun ret alma ihtimalini en aza indirebilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuru işlemleriniz için 2006’dan bu yana tüm İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Masrafı İçin Banka Hesabında Ne Kadar Miktarda Para Bulundurulmalı?" sayfası 516 defa okundu