İngiltere Öğrenci Masrafları Sponsor Tarafından Karşılanabilir Mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 17:06:27

İngiltere öğrenci masraflarını ülkemizle kıyasladığımızda oldukça yüksektir. Öğrencilerin sponsoru genellikle anne-babası olmaktadır. Ancak ebeveynlerin maddi durumu bunu karşılamak için yeterli olamayabiliyor. Bu durumda bir başka biri sponsor olabilmektedir. Sponsor ihtiyacı olan öğrencilere ailesi, okulu, özel bir şirket vs. sponsor olabilmektedir. Önemli olan sponsor olunmasının nedeninin mantıklı bir şekilde başvuru dosyasından açıklanabilmesidir.

İngiltere öğrenci masrafları öğrencinin ailesi ya da kendisi tarafından karşılanabileceği gibi bir ya da birden fazla sponsor desteği alarak da karşılanabilir. İngiltere öğrenci vizesi başvurularında kişinin ya da sponsorunun maddi durumunun öğrencinin konaklama, ulaşım, yiyecek gibi tüm masraflarının karşılanması için yeterli olması gerekmektedir. Ancak vizenin kabul edilmesi için bunlar tek başına yeterli değildir. Tüm bu bilgilerin belgelerle eksiksiz ve doğru bir şekilde ispatlanması vize başvuru sonucunu olumlu etkilerken yanlış, gerçek olmayan beyanlar veya maddi durumun yeterliliğinin, İngiltere öğrenci masraflarının karşılanabilirliğinin ispatlanamaması, paranın kaynağının ispatlanamaması veya yasa dışı olması vb. durumlarda başvuru olumsuz değerlendirilerek ret kararı verilebilir.

İngiltere öğrenci masrafları bir sponsor tarafından karşılanacaksa eğer öğrencinin başvuru dosyasına bir sponsorluk mektubu da konması gerekmektedir. Bu mektup, sponsor tarafından öğrencinin tüm masraflarının karşılanılacağının yazıldığı bir mektuptur.

İngiltere vizesi başvurularında dosyanızın dikkatle ve özenle hazırlanması gerektiğinden bir uzmana danışarak başvuru dosyanızı hazırlamanızda fayda vardır. Başvuru dosyanızın hazırlanması ve gereken randevuların alınması için firmamızın İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurularında uzman olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Londra, İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’te bulunan ofislerimizi ziyaret ederek de firmamızın danışmanlarıyla birebir görüşebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Masrafları Sponsor Tarafından Karşılanabilir Mi?" sayfası 553 defa okundu