İngiltere Öğrenci Polis Kaydı Nasıl Yaptırılır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:35:39

İngiltere öğrenci polis kaydı İngiltere’de 6 aydan uzun süre eğitim görecek olan öğrencilerin unutmaması gereken önemli bir konudur.

İngiltere öğrenci polis kaydı yaptırmanız gerekiyorsa bu durum İngiltere vizesi başvurunuz esnasında size bildirilecektir. Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi alarak İngiltere’ye giden ve polis kaydı yaptırmaları gereken öğrencilerin İngiltere’ye varır varmaz 7 gün içinde kayıtlarını yaptırmaları zorunludur.

Hangi ülkelerin vatandaşlarının polis kaydı yaptıracağı bilgisine İngiltere İçişleri Bakanlığı sayfasından ulaşmanız mümkündür. Ayrıca İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizi CSS & Co Legal Services danışmanları ile yapıyorsanız İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarımız tarafından polis kaydı yapıp yaptırmayacağınız konusunda bilgilendirileceksiniz ve Londra ofisimizdeki danışmanlarımızdan da İngiltere öğrenci polis kaydı esnasında pasaport, vize vb. gibi belgelerin dışında yanınızda bulunması gerekenler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’nin başkenti olan Londra’da eğitim görecek olan öğrenciler Metropolitan Police karakolunda kayıtlarını yaptırabilmektedirler. Londra dışında eğitim görecek olan kişiler ise kendilerine en yakın polis karakoluna gidip kayıt yaptırabilirler.

İngiltere öğrenci polis kaydı işlemlerinin tamamlanmasının ardından sizlere bir kayıt sertifikası verilecektir ve bu verilen kayıt sertifikasını kesinlikle kaybetmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kaydını yaptırmayan ya da polis kaydı sertifikasını kaybeden kişiler suç işlemiş sayılacaktır.     

İngiltere öğrenci polis kaydı adres değişikliği, okul değişikliği veya kayıtlı adreste 2 ay ve üzerinde geçici olarak bulunulmaması durumlarında 7 gün içerisinde polise bu değişiklikler hakkında bildirimde bulunulması gerekmektedir. Ayrıca İngiltere’den en son ayrılırken de polis memurlarına bilgi verilmesi gerekmektedir.

CSS & Co Legal Services Londra, İstanbul, Ankara illerinde bulunan ofislerinde İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış kadrosuyla 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. CSS & Co Legal Services danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Polis Kaydı Nasıl Yaptırılır?" sayfası 850 defa okundu