İngiltere Öğrenci Polis Kaydı Nasıl Yaptırılır?

Okunma sayısı: 1004
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Polis Kaydı Nasıl Yaptırılır?

İngiltere'ye öğrenci olarak gelirseniz, kaydınızı İngiltere'de polis kaydı (Police Registration) yaptırmanız gerekebilir. Polis kaydı, özellikle vize türünüze bağlı olarak gereklidir ve İngiltere'ye geldiğiniz tarihten itibaren 7 gün içinde yapılması zorunludur.

Hangi ülkelerin vatandaşlarının polis kaydı yaptıracağı bilgisine İngiltere İçişleri Bakanlığı sayfasından ulaşmanız mümkündür. Ayrıca İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizi CSS & Co Legal Services danışmanları ile yapıyorsanız İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarımız tarafından polis kaydı yapıp yaptırmayacağınız konusunda bilgilendirileceksiniz ve Londra ofisimizdeki danışmanlarımızdan da İngiltere öğrenci polis kaydı esnasında pasaport, vize vb. gibi belgelerin dışında yanınızda bulunması gerekenler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’nin başkenti olan Londra’da eğitim görecek olan öğrenciler Metropolitan Police karakolunda kayıtlarını yaptırabilmektedirler. Londra dışında eğitim görecek olan kişiler ise kendilerine en yakın polis karakoluna gidip kayıt yaptırabilirler. İngiltere öğrenci polis kaydı işlemlerinin tamamlanmasının ardından sizlere bir kayıt sertifikası verilecektir ve bu verilen kayıt sertifikasını kesinlikle kaybetmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kaydını yaptırmayan ya da polis kaydı sertifikasını kaybeden kişiler suç işlemiş sayılacaktır. İngiltere öğrenci polis kaydı adres değişikliği, okul değişikliği veya kayıtlı adreste 2 ay ve üzerinde geçici olarak bulunulmaması durumlarında 7 gün içerisinde polise bu değişiklikler hakkında bildirimde bulunulması gerekmektedir. Ayrıca İngiltere’den en son ayrılırken de polis memurlarına bilgi verilmesi gerekmektedir.

CSS & Co Legal Services Londra, İstanbul, Ankara illerinde bulunan ofislerinde İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış kadrosuyla 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. CSS & Co Legal Services danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.