İngiltere Öğrenci Programları İçerisinden Erasmus İçin Dil Şartı Var Mıdır?

Okunma sayısı: 1003
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Programları İçerisinden Erasmus İçin Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere öğrenci programları içerisindeki Erasmus bir öğrenci değişim programıdır. Erasmus ile eğitiminize 1 veya 2 dönemliğine İngiltere’deki okullarda devam edebilirsiniz. Ancak İngiltere’de Erasmus eğitimi almak için bazı koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Erasmus programına başvurmak için, genellikle öğrencilerin ana dillerinden farklı bir Avrupa Birliği (AB) ülkesinde bir üniversiteye gitmeleri gerekmektedir. Bu nedenle, Erasmus programı genellikle dil becerilerinin değerlendirilmesini içeren bir süreçtir. Erasmus programı için, İngiltere'deki üniversitelerin çoğu, başvuran öğrencilerin yeterli bir İngilizce seviyesine sahip olmalarını gerektirir. Bu nedenle, öğrencilerin, başvurmadan önce İngilizce dil yeterlilik sınavlarını geçmeleri veya alternatif olarak İngilizce yeterliliğini kanıtlayacak sertifikalara sahip olmaları gerekebilir. Bununla birlikte, bazı Erasmus programları dil yeterliliği gerektirmeyebilir. Örneğin, bir üniversitede staj yapmak için Erasmus programına başvuran öğrenciler için İngilizce yeterliliği gerektirilmeyebilir.

İngiltere’de Erasmus yapabilmek için öncelikle akademik not ortalamanızın en az 2.50 veya üzeri olması gerekmektedir ki bu not ortalaması üniversiteden üniversiteye göre değişebilmektedir. Bunun yanı sıra dil yeterliliği de aranmaktadır. Yani İngiltere öğrenci programları içerisinden Erasmus için dil şartı vardır. Bunun için okulunuzun yapacağı dil sınavından veya gideceğiniz üniversitenin talep etmesi durumunda IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan bir dil sınavından üniversitenin istediği puanı veya üzerinde bir puanı almış olmanız gerekmektedir. Ayrıca öğrencilerin İngiltere’ye gidebilmeleri için eğitim almayı planladığı kurumdan bir kabul mektubu da İngiltere vizesi için gereklidir. Tüm bu koşulları sağlayan öğrencilerin İngiltere’de Erasmus programına katılabilmeleri adına kendileri için uygun olan İngiltere vizesi türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

İngiltere öğrenci programları içerisinden Erasmus ile bir dönemliğine yani 6 aydan kısa süreliğine İngiltere’de eğitim alacak olan öğrenciler ziyaret kapsamlı vize türlerinden olan İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusu yapmalıdır. Erasmus eğitimini 6 aydan uzun yapacak olan öğrenciler ise Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de Erasmus eğitimlerine gidebilirler. Erasmus ile İngiltere’ye gidecek olan öğrenciler vize işlemleri için firmamızın İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurularında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilir.