İngiltere Öğrenci Programları İçerisinden Erasmus İçin Dil Şartı Var Mıdır?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:15:04

İngiltere öğrenci programları, İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus, dil eğitimi gibi çeşitli eğitimler olup İngiltere öğrenci vizesi türlerinden biri ile bu eğitimlere katılma imkânı elde edebilirsiniz. İngiltere’de katılabileceğiniz bu eğitim programlarından Erasmus, üniversiteler arası bir değişim programıdır.

İngiltere öğrenci programları içerisindeki Erasmus bir öğrenci değişim programıdır. Erasmus ile eğitiminize 1 veya 2 dönemliğine İngiltere’deki okullarda devam edebilirsiniz.

Ancak İngiltere’de Erasmus eğitimi almak için bazı koşulları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de Erasmus yapabilmek için öncelikle akademik not ortalamanızın en az 2.50 veya üzeri olması gerekmektedir ki bu not ortalaması üniversiteden üniversiteye göre değişebilmektedir. Bunun yanı sıra dil yeterliliği de aranmaktadır. Yani İngiltere öğrenci programları içerisinden Erasmus için dil şartı vardır.

Bunun için okulunuzun yapacağı dil sınavından veya gideceğiniz üniversitenin talep etmesi durumunda IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan bir dil sınavından üniversitenin istediği puanı veya üzerinde bir puanı almış olmanız gerekmektedir.

Ayrıca öğrencilerin İngiltere’ye gidebilmeleri için eğitim almayı planladığı kurumdan bir kabul mektubu da İngiltere vizesi için gereklidir. Tüm bu koşulları sağlayan öğrencilerin İngiltere’de Erasmus programına katılabilmeleri adına kendileri için uygun olan İngiltere vizesi türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

İngiltere öğrenci programları içerisinden Erasmus ile bir dönemliğine yani 6 aydan kısa süreliğine İngiltere’de eğitim alacak olan öğrenciler ziyaret kapsamlı vize türlerinden olan İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusu yapmalıdır.

Erasmus eğitimini 6 aydan uzun yapacak olan öğrenciler ise Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de Erasmus eğitimlerine gidebilirler.

Erasmus ile İngiltere’ye gidecek olan öğrenciler vize işlemleri için firmamızın İngiltere Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurularında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilir.

"İngiltere Öğrenci Programları İçerisinden Erasmus İçin Dil Şartı Var Mıdır?" sayfası 691 defa okundu