İngiltere Öğrenci Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Okunma sayısı: 1410
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Evet, İngiltere'de öğrenci olarak eğitim alacak olan yabancı öğrencilerin sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur. Ancak, sigorta gereklilikleri öğrencinin vize türüne ve ne kadar süreyle İngiltere'de kalacağına bağlı olarak değişebilir.

Ziyaret kapsamında İngiltere’ye gidecek olan kişiler zorunlulukları olmamakla birlikte İngiltere öğrenci sağlık sigortası yaptırıp orada kalacakları süre boyunca sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilir. Sağlık sigortasının yanı sıra seyahat sigortası yaptırarak da çıkabilecek olumsuzluklara karşı tedbir alabilirler. Ziyaret kapsamlı yani kısa süreli öğrenci ziyaretçi vizesi alarak İngiltere’ye giden öğrenciler bu sigortaları ancak İngiltere’ye vardıktan sonra yaptırabilir. Özel sağlık sigortası yaptırmak isteyen öğrenciler İngiltere’ye vardıklarını ve orada öğrenci olduklarını kanıtlamak durumundadır. Özel sağlık sigortaları genellikle 4 aylıktır, ancak süresi dolunca uzatılabilmektedir.

İngiltere öğrenci sağlık sigortası zorunluluğu olan vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru esnasında alınan sağlık sigortası ödemesi öğrencinin hesabına iade edilecektir. Ancak İngiltere vize başvurusu olumlu sonuçlandığı halde İngiltere’ye gitmekten vazgeçen kişilerin ödemeleri iade edilmeyecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurusu, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları başta olmak üzere İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman kadroya sahip firmamız 2006’dan bu yana danışmanlık hizmeti vermektedir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabileceğiniz gibi Londra, İstanbul, Ankara ofislerimizi ziyaret ederek danışmanlarımızla birebir iletişim kurabilirsiniz.