İngiltere Öğrenci Sayısı Yüksek Olan Şehirlerde Eğitim Almak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:14:57

İngiltere öğrenci sayısı bakımından oldukça kalabalık bir ülkedir. İngiltere, başarısını dünya çapında kanıtlamış üniversiteleriyle olsun, kaliteli dil okullarıyla olsun öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır.

İngiltere, başarısını ispatlamış üniversiteleriyle, dil okullarıyla, özel eğitim kurumlarıyla hemen hemen her milletten öğrenciyi barındıran kozmopolit bir ülkedir. Ülkede öğrenci şehirleri diye adlandırabileceğimiz öğrenci nüfusunun yoğun olduğu birçok şehir vardır. Londra, Cambridge, Oxford, Liverpool, Manchester İngiltere öğrenci sayısı oldukça fazla olan şehirler arasından bazılarıdır.

İngiltere öğrenci sayısı yüksek olan şehirlerde eğitim almanın öğrenciye sağlayacağı katkılardan biri, öğrenci kendisi gibi farklı milletlerden eğitim almak için gelen insanlarla aynı ortamda ders görüp ders sonrasında da birlikte vakit geçirerek sosyalleşme imkânı elde edebilmektedir.

İngilizce dil bilgisini geliştirmek için İngiltere’de dil kursuna gidecek öğrenciler anadili İngilizce olan bu ülkede dili anavatanında en iyi şekilde yalnızca ders içerisinde değil ders saatleri dışında gezerken, alışveriş yaparken, toplu taşıma kullanırken ve yurtta/aile yanında/öğrenci evlerinde konaklarken de sürekli İngilizce konuşur ve pratik yaparak öğrendiklerini uygulama imkânı elde edebilirler.

İngiltere öğrenci sayısı bakımından nüfusu oldukça kalabalık bir ülkedir. Londra, Oxford, Cambridge, Liverpool, Manchester’da bir eğitim kurumunda eğitim alırken veya sokaklarında gezerken kendiniz gibi Türk öğrencilere de rastlama şansınız oldukça fazladır. Bu durum avantaj gibi görünse de onlarla Türkçe konuşma ihtimaliniz göz önüne alındığında dezavantaj olabilmektedir. Bu sebeple Türk öğrencilerin yoğun olmadığı şehirleri/kursları/konaklama türlerini tercih etmenizde fayda vardır.

İngiltere öğrenci şehirleri, öğrenci yaşamı ve eğitim kurumları hakkında detaylı bilgi için yurtdışı eğitim danışmanlarımıza İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sıra tüm İngiltere vizesi işlemleriniz için İngiltere Vizesi aracılığı ile İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Sayısı Yüksek Olan Şehirlerde Eğitim Almak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?" sayfası 669 defa okundu