İngiltere Öğrenci Şehirleri Nerelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 16:05:07

İngiltere öğrenci şehirleri denince ilk akla gelenler dünya çapında ünlü üniversitelerin olduğu Oxford ve Cambridge’dir.

İngiltere öğrenci şehirleri İngiltere’de eğitim almaya giden öğrenciler için oldukça önemlidir. Bir yandan yabancı dil öğrenirken ya da dillerini geliştirirken bir yandan da o şehirde öğrenci hayatını doya doya yaşayıp pratik yapma fırsatı bulabilirler.

İngiltere öğrenci şehirleri denince akla Cambridge ve Oxford gelse de öğrencilerin tercih ettiği ve yoğun olduğu daha birçok şehir vardır.

Londra

Kültür şehri ve İngiltere’nin başkenti olan Londra sarayları, müzeleri ve tarihi ile gelenleri büyülemektedir. Metropol hayatının yaşandığı Londra’da birçok müze, sergi, tiyatro salonu bulmanız, konferans, seminer ve fuarlara katılmanız mümkündür. Hatta bazıları ücretsiz bile olabilmektedir. Ancak öğrenciler için konaklama ve ulaşım diğer şehirlere göre biraz pahalıdır.

Cambridge

Kolejleriyle, üniversiteleriyle ünlü bu şehir yoğun bir öğrenci nüfusuna sahiptir. Cambridge’de okuyan öğrenciler için de birçok aktivite vardır. 

Tarihi yerler, kütüphaneler, üniversiteler, cafeler, publar öğrencilerin ziyaret noktalarındandır. Konaklama ise Londra’ya göre daha uygundur.

Oxford

Öğrenci nüfusunun yoğun olduğu bu şehir de eğitim, tarih ve kültür şehridir. Öğrenciler nüfusun önemli bir kısmını oluşturduğu için kozmopolit bir şehirdir ve gece hayatı yoğun bir şekilde yaşanmaktadır.

Oxford, ulaşım açısından kolay bir şehirdir ve çevre illere yakın olduğundan günü birlik geziler yapılabilir.

Manchester

Gerek ulaşımın kolay olması gerekse şehir merkezine yakın konaklama seçenekleri olması ile öğrenciler tarafından sıkça tercih edilen bir şehirdir.

Adını futbol kulüpleriyle, üniversiteleriyle, mimari yapısıyla ünlü olan bu şehirde de çoğu müze ve galeri öğrenciler için ücretsizdir.

Brighton

İngiltere’de dil okullarıyla ünlü bu şehir de öğrenci nüfusunun fazla olduğu şehirlerdendir. Deniz kenarında turistik bir şehirdir. Bu sebeple öğrenciler için bir yandan eğitim görüp bir yandan tatil yapma imkânı sağlar.

Glasgow ve Edinburgh

İskoçya’nın tarihi ve turistik iki öğrenci şehridir. İngilizce öğrenmek ve dil okuluna gitmek isteyenlerin tercih noktalarından olan bu şehirlerde yaşam öğrenciler için oldukça kolay ve ekonomiktir.

İngiltere öğrenci şehirleri içinden hangisine giderseniz gidin öğrenci hayatını sonuna kadar yaşama, yabancı dilinizi geliştirme ve sosyalleşme imkânı bulacak ve unutulmaz anılar ile ülkenize döneceksiniz.

Hangi şehirde eğitim göreceğinize karar vermek ve detaylı bilgi almak için yurtdışı eğitim ve danışmanlık hizmeti veren Student Portal International’ın uzman eğitim danışmanlarına Student Portal International Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Hangi şehirde okuyacağınıza karar verdikten sonra her türlü İngiltere Vizesi işlemleriniz için CSS & Co Legal Services’in İngiltere Vizesi ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Şehirleri Nerelerdir?" sayfası 718 defa okundu