İngiltere Öğrenci Şehri Londra Mı?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:18:00

Londra İngiltere’nin başkenti olan ve öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmesi nedeniyle İngiltere öğrenci şehri olarak niteleyebileceğimiz Avrupa’nın en kozmopolit ve gelişmiş şehirlerinden biridir.

İngiltere öğrenci şehri Londra’da eğitim, konaklama, yeme-içme, ulaşım gibi yaşam masrafları yüksek olmasına rağmen uluslararası öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilir.

Hemen hemen her ülkeden öğrenci ve turist bulundurduğu içinse kozmopolit bir şehirdir. Londra’da eğitim alacak öğrenciler için ders dışında da birçok aktivite yapma imkânı vardır. Gece hayatının hareketli yaşandığı Londra’da gündüz derslere katılırken dersten sonra da geç saatlere kadar eğlenmeniz mümkündür.       

İngiltere öğrenci şehri deyince sadece Londra’dan değil Oxford, Cambridge, Manchester, Liverpool, Bournemouth ve Brighton gibi öğrenci nüfusunun yoğun olduğu şehirlerden de da bahsetmek gerekir. Bir diğer İngiltere öğrenci şehri olan Oxford da en az Londra kadar öğrenci nüfusunun yoğun olduğu eğitim, kültür ve tarih şehridir.

Oxford dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan ve dolayısıyla İngiltere’nin en iyi öğrenci yaşamına sahip olan şehirlerinden biridir. Öğrenciler için her an bir etkinlik ve program barındıran bu şehirde öğrencinin sosyalleşmemesi mümkün değildir.  

Cambridge’de de Oxford’da olduğu gibi dünyanın en önemli üniversiteleri ve kütüphaneleri bulunmaktadır. Londra’ya oranla öğrenciler için yaşam masrafları oldukça ekonomiktir. Liverpool da özellikle dil okuluna gidecek öğrenciler tarafından tercih edilen bir diğer İngiltere öğrenci şehridir.

Hem kaliteli dil okullarına sahip olması hem de öğrenci bütçesine uygun olması öğrenciler için bir avantajdır. Öğrencilerin bu şehirde ucuza hem rahat hem de güzel bir şekilde konaklamaları mümkündür.

Bournemouth ve Brighton ise İngiltere’nin en turistik tatil şehirleridir. Dolayısıyla bu şehirlerde okuyan öğrencilerin bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da tatil yapma imkânı vardır. Bu sebeple ve öğrenci bütçesine uygunluğuyla en çok tercih edilen İngiltere öğrenci şehri diyebiliriz bu şehirlere.  

Hangi İngiltere öğrenci şehrinde eğitim görmek isterseniz daha detaylı bilgiye ulaşmak için firmamızın yurtdışı eğitim uzmanlarına İngiltere Yurtdışı Eğitim aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm İngiltere Vizesi işlemleriniz için uzmanlarımıza İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Şehri Londra Mı?" sayfası 804 defa okundu