İngiltere Öğrenci Turist Vizesi Alarak İngiltere'de En Fazla Ne Kadar Kalınabilir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 09:32:15

İngiltere öğrenci turist vizesi ziyaret kapsamlı vize türlerinden olduğu için İngiltere’de 6-11 aya kadar olan eğitimlere katılmak amacıyla verilir.

İngiltere öğrenci turist vizesi, Kısa Süreli Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ve Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi olmak üzere iki alt gruba ayrılmış ziyaret kapsamlı vize türleridir.

İngiltere öğrenci turist vizesi yani kısa süreli öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de en fazla 6 aya kadar olan dil kurslarında, yaz okullarında, hobi/spor kurslarında veya mesleki kurslarda eğitim görebilirsiniz.

Uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi başvurusu yaparak da İngiltere’de 6-11 ay arası dil eğitimi alınabilmektedir. Bu vize türüne 16 yaş ve üzeri öğrenciler başvuru yapabilmektedir.

Ayrıca İngiltere’ye yalnızca dil eğitimi almak amacıyla gidiyor olmak şartıyla bu vize türüne başvuru yapılabilmektedir. Dil eğitimi dışındaki diğer eğitimler için Tier-4 vizesi ya da kısa süreli öğrenci vizesine başvurulması gerekmektedir. 

İngiltere öğrenci turist vizesi başvurusu yaparken başvuru dosyanıza eğitim almayı planladığınız okuldan bir kabul mektubunu eklemeniz gerekmektedir.

Bunun yanı sıra dosyanıza eklemeniz gereken eğitim, yaşam, konaklama masraflarınızı nasıl karşılayacağınıza dair diğer belgelerin eksiksiz ve doğru olması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasına katkı sağlamaktadır.

Ziyaret kapsamlı bu vize türü ile İngiltere’de eğitim görecek olan kişilerin ücretli veya ücretsiz çalışma izni bulunmamaktadır. Yine bu kişilerin kurslarının ya da vizelerinin bitiminde ülkeyi terk etmeleri gerekmektedir.

İngiltere öğrenci turist vizesine sahip kişilerin vize süreleri bitiminde Birleşik Krallık ’ta vizelerini uzatma imkânları yoktur.

Ziyaret kapsamlı bir vize türü ile İngiltere’de bulunuyorken yalnızca İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, AB Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi ve insan hakları başvuruları yapılabiliyor.

İngiltere vize türleri hakkında detaylı bilgiye CSS & Co Legal Services danışmanlarından İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Turist Vizesi Alarak İngiltere'de En Fazla Ne Kadar Kalınabilir?" sayfası 664 defa okundu