İngiltere Öğrenci Vize Harçlarına Zam Mı Geliyor?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:13:50

İngiltere Öğrenci Vizesi ücretlerinde her yıl nisan ayı itibariyle zam yapılıyor. İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek zamdan etkilenmemek için özellikle yaz aylarında dil eğitimine gidecek adayların bu tarihten önce başvuru yapmaları önerilmektedir.

Türkiye'den İngiltere vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin ödemesi gereken vize harcı miktarı her yıl nisan tarihinde artıyor. İngiliz Hükümetinin aldığı kararla beraber bu artış tüm İngiltere vizesi türlerini olduğu gibi İngiltere Öğrenci Vizesi türlerini de etkileyecek. Bu bağlamda eğitimi yazın başlayacak olan dil öğrencileri veya üniversitelerin pre-session kurslarına katılacak adayların zamdan etkilenmemek adına başvurularını bu tarihten önce yapmalarını tavsiye ediyoruz. 

İngiltere vize türleri İngiltere'ye seyahat sebebine ve süresine göre değişmektedir. Başvuru için ödenmesi gereken vize ücretleri de vize türüne göre değişmektedir. Yapılan başvuru için ödenmiş olan vize harçları için iade söz konusu değildir. Bahar aylarında yapılacak artış tüm vize türlerini etkileyecektir. İngiltere'ye ziyaret, çalışma, turistik, yerleşim veya öğrencilik amacıyla gidecek kişilerin zamdan etkilenmemesi için başvurusunu nisandan önce yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vize türleri, vize harçları ve İngiltere vizesi için gerekli evraklara dair bilgi için bizimle irtibata geçebilir veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep'te bulunan ofislerimize gelerek İngiltere vize başvuruları alanında uzman danışmanlarımızla birebir görüşebilirsiniz. 

İngiltere vizesi türleri ve vize başvurusu hakkında detaylı bilgiye İngiltere Vizeleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

İngiltere vizesi türleri ve harçları için detaylı bilgiye İngiltere Vizesi Başvuru Hattı'nı kullanıp uzmanlarımızla görüşerek ulaşabilirsiniz. 

 

"İngiltere Öğrenci Vize Harçlarına Zam Mı Geliyor?" sayfası 569 defa okundu