İngiltere Öğrenci Vize Harçlarına Zam Mı Geliyor?

Okunma sayısı: 815
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vize Harçlarına Zam Mı Geliyor?

İngiltere'nin resmi göçmenlik web sitesindeki bilgilere göre, vize harçları her yıl belirli oranlarda güncellenmektedir. Dolayısıyla, harçlarda zam yapılması mümkündür. Bu nedenle, İngiltere'ye seyahat etmek veya İngiltere'de eğitim görmek isteyen kişilerin güncel vize harçlarına ve herhangi bir zam durumuna ilişkin bilgileri İngiltere'nin resmi göçmenlik web sitesinden veya İngiltere'nin Türkiye'deki Büyükelçiliği veya Konsolosluğu'ndan alması önerilir.

Türkiye'den İngiltere Öğrenci Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin ödemesi gereken İngiltere Öğrenci Vize Harçları miktarı her yıl nisan tarihinde artıyor. İngiliz Hükümetinin aldığı kararla beraber bu artış tüm İngiltere vizesi türlerini olduğu gibi İngiltere Öğrenci Vizesi türlerini de etkileyecek. Bu bağlamda eğitimi yazın başlayacak olan dil öğrencileri veya üniversitelerin pre-session kurslarına katılacak adayların zamdan etkilenmemek adına başvurularını bu tarihten önce yapmalarını tavsiye ediyoruz.

İngiltere vize türleri İngiltere'ye seyahat sebebine ve süresine göre değişmektedir. Başvuru için ödenmesi gereken vize ücretleri de vize türüne göre değişmektedir. Yapılan başvuru için ödenmiş olan İngiltere Öğrenci Vize Harçları için iade söz konusu değildir. Bahar aylarında yapılacak artış tüm vize türlerini etkileyecektir. İngiltere'ye ziyaret, çalışma, turistik, yerleşim veya öğrencilik amacıyla gidecek kişilerin zamdan etkilenmemesi için başvurusunu nisandan önce yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vize türleri, İngiltere Öğrenci Vize Harçları ve İngiltere vizesi için gerekli evraklara dair bilgi için bizimle irtibata geçebilir veya Londra, Ankara, İstanbul bulunan ofislerimize gelerek İngiltere vize başvuruları alanında uzman danışmanlarımızla birebir görüşebilirsiniz. İngiltere vizesi türleri ve vize başvurusu hakkında detaylı bilgiye İngiltere Vizeleri sayfasından ulaşabilir veya İngiltere Öğrenci Vize Harçları için detaylı bilgiye İngiltere Vizesi'nı kullanıp uzmanlarla görüşerek ulaşabilirsiniz.