İngiltere Öğrenci Vize Ücreti İçerisinde Sağlık Sigortası Var Mı?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 16:32:26

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin İngiltere öğrenci vize ücreti ödemesini gerçekleştirmelerinin ardından danışmanlarımız tarafından gönderilecek olan evrak listesini mümkün olduğunca en kısa sürede hazırlamaları gerekmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin başvurularını yapabilmeleri için öncelikle İngiltere öğrenci vize ücreti yatırmaları gerekmektedir.

İngiltere’de 6 aydan uzun süreyle eğitim programına katılacak olan kişiler İngiltere öğrenci vize ücreti yatırırken Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık sigortası ödemesi de yaparak İngiltere’de eğitim alacağı süre boyunca NHS (National Health Service)’nin birçok sağlık hizmetinden ücretsiz yararlanabilecektir.

İngiltere öğrenci vize ücreti hesaplanırken İngiltere’de kalacağınız süreye göre sağlık sigortası miktarı da hesaplanmaktadır. Sağlık sigortası ödemesi yaptıktan sonra verilen referans numarasıyla İngiltere’de NHS’nin birçok sağlık hizmetinden ücretsiz yararlanabilmektesiniz.

Ziyaret kapsamlı olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında sağlık sigortası çıkmadığından bu vize türü ile İngiltere’de eğitim alacak kişilerin özel sağlık sigortası yaptırmalarında fayda vardır.

6 aydan uzun süreli eğitimler için verilen İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de eğitim alacak öğrencilere ise İngiltere öğrenci vize ücreti ödemesi sırasında IHS çıkabilmektedir.

IHS referans numarası alan öğrencilerin İngiltere’ye gider gitmez kendilerine en yakın olan doktora kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Eğitim aldığınız okuldan öğrenci olduğunuza dair bir belge, pasaport ve ikametgâh belgesi ile doktor kaydınızı yapabilirsiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurularında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vize Ücreti İçerisinde Sağlık Sigortası Var Mı?" sayfası 702 defa okundu