İngiltere Öğrenci Vizesi 2019 Değişiklikleri Olacak Mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-15 12:17:07

“İngiltere öğrenci vizesi 2019 yılında değişiklikler olacak mı?” sorusunun en doğru ve en güncel cevabını firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarından öğrenebilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi ile birçok öğrenci İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler gibi Birleşik Krallık ülkelerinde dil eğitimi, yaz okulu, lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus, mesleki eğitim kursları vb. eğitim programlarına katılmaktadır. “İngiltere öğrenci vizesi 2019 değişiklikleri olacak mı?” sorusuna en doğru cevabı 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlık hizmeti veren firmamızın danışmanlarından ulaşabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapabilmek için aranan bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. İngiltere vizesi başvurusu yapabilmeniz için öncelikle geçerli bir pasaporta sahip olmalısınız. Geçerli bir pasaportunuz yoksa pasaport türünüze bağlı olarak İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğünden pasaport çıkartabilirsiniz. Pasaportun yanı sıra maddi imkanınızın da yeterli olması, İngiltere’de eğitim almaya ve oradaki yol, konaklama, yeme-içme gibi tüm masraflarınızı karşılamaya yetecek miktarda paranın banka hesabınızda bulunması gerekmektedir. Banka hesabınızda bulunan paranın kaynağını, doğruluğunu belgelerle ispatlayarak başvuru dosyanızda bulundurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde İngiltere öğrenci vizesi reddi ile karşılaşma ihtimaliniz kaçınılmazdır. Öğrenci bu masrafları kendisi karşılayabileceği gibi sponsor desteği alarak da İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapabilmektedir. Bu durumda da başvuru sahibi başvuru dosyasında bir sponsorluk mektubu mutlaka bulundurmalıdır. Sponsorluk mektubu ile öğrenciye maddi destek sağlayacak kişi neden bu masrafları karşılayacağını açıklamaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapmak için gerekli olan diğer şartlar hakkında bilgi almak ve İngiltere öğrenci vizesi 2019 değişiklikleri hakkında en güncel bilgiye ulaşmak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

"İngiltere Öğrenci Vizesi 2019 Değişiklikleri Olacak Mı?" sayfası 608 defa okundu