İngiltere Öğrenci Vizesi Alarak Başka Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 10:37:21

İngiltere öğrenci vizesi alarak Birleşik Krallık ülkelerinde lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus, dil okulu, yaz okulu, mesleki eğitim kursları, hobi kursları, spor kursları gibi çeşitli eğitimlere katılabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi alarak yalnızca İngiltere’de değil Birleşik Krallık ülkeleri içerisinde olan İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’da da dil okulu, yaz okulu, Erasmus, lisans, yüksek lisans, doktora, mesleki eğitim kursları, hobi kursları, spor kursları gibi çeşitli eğitim programlarına katılabilmeniz mümkündür.

İngiltere öğrenci vizesi alarak Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen öğrencilerin öncelikle başvuracakları vize türünü belirlemeleri gerekir. Kısa süreli yani 6 aydan kısa her türlü eğitim için İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusu yaparken 6 aydan uzun süreli her türlü eğitim içinse Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapılmalıdır. 6-11 ay arasında bir süreliğine yalnızca dil eğitimi almak amaçlı Birleşik Krallık ülkelerine gitmek içinse İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi alınmalıdır. 4-17 yaş aralığında olup özel bir eğitim kurumunda 6 aydan uzun eğitim görecek öğrenciler için de Tier-4 İngiltere çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapılması gereklidir.   

İngiltere öğrenci vizesi alarak Birleşik Krallık ülkelerinde eğitim programına katılmak isteyenler firmamızın İngiltere vizesi başvuruları konusunda uzman olan danışmanlarıyla vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Dil okulu, yaz okulu, yüksek lisans, hobi/ spor kursları vb. eğitimlere katılmak isteyen öğrenciler İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda ülkelerinde bütçelerine en uygun olan okulları Student Portal International’ in yurtdışı eğitim danışmanlarıyla birlikte araştırıp en doğru kararı verebilirler.

Londra, İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep’te ofisleri bulunan firmamızın İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları ile diğer vize ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Alarak Başka Hangi Ülkelere Gidilebilir?" sayfası 560 defa okundu