İngiltere Öğrenci Vizesi Alma Prosedürleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-17 12:35:42

İngiltere öğrenci vizesi alarak İngiltere’de bir eğitim kurumunda eğitim görmeyi planlayan kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar ve uygulaması gereken bazı prosedürler vardır. İngiltere öğrenci vizesi alma prosedürleri hakkında detaylı bilgiye tüm İngiltere vizesi türlerinde danışmanlık hizmeti veren firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarından ulaşabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de lisans, yüksek lisans, doktora, Erasmus, yaz okulu, dil eğitimi, mesleki eğitim kursları, hobi/spor kursları gibi eğitim programlarına katılabilirsiniz. Ancak İngiltere öğrenci vizesi alarak İngiltere’de bir eğitim kurumunda eğitim görmeyi planlayan kişilerin sağlaması gereken bazı şartlar vardır ve bunun yanı sıra uygulaması gereken İngiltere öğrenci vizesi alma prosedürleri vardır.

İngiltere’ye öğrenci olarak gidecek olan kişilerin İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparken öncelikle en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Geçerli pasaportu bulunmayan kişiler pasaport türlerine göre İl veya İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaparak pasaport çıkarabilirler.

Geçerli pasaporta sahip olan kişiler İngiltere vizesi başvurusu öncesi uygun olan vize türünün belirlenmesi için danışmanlarımızla irtibata geçebilir. Öğrenci olarak İngiltere’ye gidecek olan kişiler için başvurabilecekleri 4 farklı İngiltere Öğrenci Vizesi alt türü vardır. Bunlar İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi türleridir. İngiltere’de eğitim almayı planlayan kişilerin bu İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden kendilerinin hangi eğitimi, ne süreyle alacağına göre en uygun vize türüne başvuru yapmaları gerekmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi türünü danışmanlarımızla belirleyen kişiler başvuru için gerekli olan evrakları toplayıp danışmanlarımıza teslim ettikten sonra, tercüme gerektiren belgelerin tercümeleri yapılarak başvuru dosyanıza eklenecektir. İngiltere öğrenci vizesi başvuru formunuzun İngilizce olarak doldurulması ve başvuru dosyanızla ilgili tüm işlemlerinizin tamamlanmasının ardından biyometrik bilgilerinizin alınması, parmak izlerinizin verilmesi ve dosyanızın teslim edilmesi için danışmanlarımız İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden sizin adınıza randevu alacaktır.  

İngiltere öğrenci vizesi alma prosedürlerinin firmamızdan alacağınız danışmanlık desteği ile yalnızca evraklarınızı temin edip danışmanlarımıza teslim ederek İngiltere vize ve göçmenlik hukukuna uygun, daha güvenilir bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine itiraz Başvuruları konusunda 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzmanlaşmış olan danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Alma Prosedürleri Nelerdir?" sayfası 633 defa okundu