İngiltere Öğrenci Vizesi Banka Hesabı Başvuruyu Nasıl Etkilemektedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-16 08:49:04

İngiltere öğrenci vizesi banka hesabı içerisindeki miktar vize başvuru sahibinin başvuru sonucunu olumlu ya da olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle öğrencinin maddi imkanları ve banka hesabında bulunan miktar vize başvurusunda oldukça önemlidir.

İngiltere öğrenci vizesi banka hesabı içerisinde öğrencinin İngiltere’de eğitim alacağı süre boyunca eğitim, yeme, içme, konaklama, yol gibi tüm masraflarını karşılamaya yetecek miktarda para olması gerekmektedir. Öğrencinin tüm bu masrafları genellikle ebeveynleri tarafından karşılanmaktadır, ancak başka sponsor ya da sponsorlar tarafından veya burs ile destek alınarak da masraflar karşılanabilmektedir. Başkasının sponsor olması durumunda öğrencinin İngiltere vizesi başvuru dosyasına sponsor veya sponsorlar tarafından yazılan bir sponsorluk mektubunu da eklemesi gerekmektedir. Bu mektupta sponsor olacak kişi öğrencinin tüm masraflarını karşılayabileceğini gösteren belgeleri sunmalıdır. Sadece sponsor/sponsorlar değil öğrenci kendi masraflarını kendi karşılayacak dahi olsa İngiltere öğrenci vizesi banka hesabı içerisindeki paranın kaynağını, nereden geldiğini vize başvuru dosyasında açıkça belirtmek durumundadır. Paranın kaynağının nereden geldiğini göremeyen, ikna olamayan vize memurları başvuru sonucunu olumsuz değerlendirerek ret kararı verebilir. Bu sebeptendir ki İngiltere öğrenci vizesi banka hesabı vizenin olumlu sonuçlanabilmesi açısından oldukça önemlidir.

İngiltere öğrenci vizesi banka hesabı ve daha fazlası için firmamızın İngiltere göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurusu vb. İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında 2006’dan bu yana hizmet vermekte olan danışmanlık şirketimizin danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz. 

"İngiltere Öğrenci Vizesi Banka Hesabı Başvuruyu Nasıl Etkilemektedir?" sayfası 543 defa okundu