İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Formu Ne Zaman Doldurulur?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 11:24:53

İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu İngilizce olarak doldurulan bir form olup hata yapılması durumunda İngiltere öğrenci vizesi reddi alınabilmektedir. Bu sebeple başvurusunu danışmanlarımız ile yapan başvuru sahiplerinin İngiltere öğrenci vizesi başvuru formları dikkatle doldurularak İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden alınacak olan randevu öncesi başvurularının son haline gelmesi sağlanmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de eğitim almayı planlayan kişilerin uygulaması gereken bazı prosedürler vardır. İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapacak olan kişinin öncelikle en az 6 ay geçerli bir pasaporta sahip olması gerekir.

Geçerli pasaporta sahip olan kişiler İngiltere’de alacakları eğitime ve bu eğitimin süresine göre İngiltere öğrenci vizesi alt türlerinden olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi arasından kendileri için en uygun olanı belirlemelidirler.

İngiltere öğrenci vizesi türlerini belirleyen kişilerin bunun ardından başvuru yapabilmeleri için gerekli olan evrakları eksiksiz bir şekilde temin etmeleri gerekmektedir. İngiltere vizesi başvuru işlemlerini firmamız ile yapacak olan kişilere İngiltere vizesi ücretini ödedikten sonra evrak listesi danışmanlarımız tarafından gönderilecektir.

Evraklarınızı temin edip danışmanlarımıza teslim etmenizle birlikte sizin için bir başvuru dosyası hazırlanacaktır ve tercümeleri yapılması gereken evrakların tercümeleri yapılarak dosyanıza eklenecektir. Bunun ardından İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu doldurularak bu belge de dosyanıza eklenecektir.

İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu İngilizce doldurulması gereken bir belge olup dikkatle doldurulmalıdır. Başvuru dosyası hazırlanan ve İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu doldurulan kişiler için danışmanlarımız tarafından İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinden parmak izlerinin alınması, biyometrik bilgilerin verilmesi ve başvuru dosyasının teslim edilmesi için randevu alınacaktır. Randevu günü ve saatinde başvuru dosyanızı danışmanlarımızdan teslim alarak İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine elden teslim etmeniz gerekmektedir.  

İngiltere öğrenci vizesi başvuru formu özenle doldurulması gereken bir belge olup hata yapılması durumunda İngiltere öğrenci vizesi reddi alınabilmektedir. Bunu önlemek adına İngiltere vizesi başvuru işlemlerinizi İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarla yapmanızda yarar vardır.

Tüm İngiltere vizesi işlemleriniz için firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Formu Ne Zaman Doldurulur?" sayfası 777 defa okundu