İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 15:05:57

İngiltere'de eğitim almak amaçlı seyahat edecek öğrencilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü İngiltere Öğrenci Vizesi olup bu vize başvurusundan olumlu sonuç almak isteyen öğrencilerin başvuru dosyalarına gerekli evrakları eksiksiz olarak koyması gerekir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi hariç diğer İngiltere Öğrenci Vizesi türleri herhangi bir çalışma iznini kapsamaz. Tier 4 - Uzun Süreli İngiltere Öğrenci Vizesi ise kişiye yalnızca part-time çalışma hakkı tanımaktadır.

Bu sebeple bir İngiltere Ziyaretçi Vizesi türü başvurusu için gerekli evrakların ilki okul ve yaşam masraflarını karşılayacak olan kişinin ve/veya sponsorunun maddi birikimini gösterir evraklardır.

İngiltere Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar olarak İngiltere'ye eğitim amaçlı yapılacak seyahatin içeriğinde alınacak eğitimin kişinin şahsi planları içerisinde makul bir yerde olduğunu gösteren evraklar da gerekmektedir.

Bu bağlamda daha önce Türkiye'de veya bir başka ülkede alınan eğitimlere dair diplomalar, sertifikalar ve varsa iş tecrübelerini gösterir evraklar da İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru dosyası içerisinde kullanılabilir.

İngiltere'de eğitim alacak kişinin masraflarının bir sponsorun karşılaması halinde sponsorun, İngiltere'de İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında eğitim alacak başvuru sahibinin eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair bir sponsorluk beyanı ve İngiltere'de İngiltere Öğrenci Vizesi kapsamında eğitim alınacak okuldan alınmış, herhangi bir koşula dayanmayan kabul mektubu da İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu için gerekli evraklar içerisindedir.

Son olarak ise İngiltere Öğrenci Vizesi ile yapılacak İngiltere seyahatinin yasal çerçeve içerisinde olduğu ve "öğrenci" kapsamına girdiğini gösteren, ayrıca İngiltere'de bulunulacak süreyi ve konaklama seçimini gösteren belgelerin başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi için gerekli evrakları belirten İngiltere Vizesi Başvuru Merkezi veya İngiltere Konsolosluğu tarafından hazırlanmış resmi bir liste bulunmamaktadır.

İngiltere Vizesi ve Göçmenlik Dairesi (UK Visas and Immigraiton) tarafından İngiltere Vizesi başvuruları hakkında yayımlanmış rehber ve yapılan binlerce başvuruyu referans alan uzmanlarımız tarafından hazırlanmış İngiltere Öğrenci Vizesi için gerekli evrakları içeren listeye ulaşmak için iletişim detaylarımızı kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?" sayfası 247 defa okundu