İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu Yaparken Öncelikli Servis Kullanabilir Miyim?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:20:07

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparken vize sonucunuzun beklenenden daha kısa sürede sonuçlanmasını istiyorsanız eğer belirli bir ücret karşılığında öncelikli servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

İngiltere öğrenci vizesi başvuruları 15 iş günü içerisinde sonuçlanırken öncelikli servis hizmetlerinden birini kullanarak bu süreyi kısaltmanız mümkündür. İngiltere öğrenci vizesi başvurusu esnasından faydalanabileceğiniz öncelikli servisler şunlardır:

Öncelikli servis

Vize başvuru ücretine ek olarak satın alınan bu servis ile 15 iş günü içerisinde sonuçlanmasını beklediğiniz vize başvurunuz 5 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Süper öncelikli servis

Yine İngiltere öğrenci vizesi başvuru ücretine ek olarak satın alınabilen bu öncelikli servis hizmeti ile vize başvurunuz 24 saat içinde sonuçlanabilmektedir.

Bu servisten sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’deki başvuru merkezlerinden faydalanabilirsiniz. Tier-4 vizesi haricindeki ziyaret kapsamlı vize türlerinde kullanılmaktadır.

Mesai saatleri dışında başvuru servisi

İngiltere vizesi başvuruları yalnızca İngiltere Vizesi Başvuru Merkezinin mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır. Ancak vize başvuru ücretinize ek bir ücret ödeyerek bu servisten yararlanabilir ve mesai saatleri dışında da başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bu servisten sadece İstanbul, Ankara ve İzmir’deki başvuru merkezlerinden faydalanabilirsiniz. Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi haricinde tüm öğrenci vizesi türlerinde bu servisi kullanabilirsiniz.

Avrupa Birliği projelerine katılmak için veya Erasmus İngiltere’ye gidecek öğrenciler İngiltere konsolosluğunun sağladığı bu öncelikli servislerden faydalanabileceği gibi Dışişleri Bakanlığından nota alarak da 15 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan vize başvurularını 5 iş günü içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilirler.

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparken kullanabileceğiniz bu öncelikli servisler vize başvurunuzun yalnızca hızlı sonuçlanmasını sağlar. Bu servisleri satın almanız başvurunuzun kesinlikle olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanıp ret aldığınızda bu servisler için ödediğiniz ücret iade edilmez.

Öncelikli servisler hakkında daha detaylı bilgi ve İngiltere vizesi başvurularınız için CSS & Co Legal danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz. 

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu Yaparken Öncelikli Servis Kullanabilir Miyim?" sayfası 689 defa okundu