İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Hangi Koşullarda Verilir?

Okunma sayısı: 1032
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Hangi Koşullarda Verilir?

İngiltere öğrenci vizesi sahiplerine çalışma izni verilebilir. Ancak, öğrencilerin çalışma haklarına sahip olabilmeleri için belirli koşulları karşılamaları gerekmektedir. İngiltere'de öğrenci vizesi sahibi bir öğrenci, aşağıdaki koşulları karşıladığı takdirde çalışma izni alabilir:

  • Öğrenci Vizesi (Student Route) sahibi öğrenciler, eğitim sürelerinin %50'sinden fazlasını tamamladıktan sonra, okul dönemlerinde haftada en fazla 20 saat ve okul tatillerinde tam zamanlı olarak çalışabilirler.

  • Kısa Dönem Öğrenci Vizesi veya Öğrenci Ziyaretçi Vizesi sahibi öğrenciler, İngiltere'de çalışma izni alamazlar.

İngiltere öğrenci vizesi çalışma izni olan öğrenciler okul kurs dönemlerinde part-time, tatil günlerinde ise full-time çalışabilmektedir. Öğrenci Vizesi (Student Route) ile İngiltere’de bulunan kişilerin kendi işlerini kurup çalışması mümkün değildir. Kendi işini kurmak ve aynı zamanda eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler ise seçeneklerinin neler olduğuna dair bilgi için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla iletişime geçebilirler.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurusu konularında Londra, İstanbul, Ankara illerindeki ofislerinde danışmanlık hizmeti vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarıyla İngiltere Vizesi aracılığı ile iletişime geçebilir veya size en yakın olan şubemizi ziyaret edebilirsiniz.