İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Hangi Koşullarda Verilir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-11 10:18:24

İngiltere öğrenci vizesi çalışma izni yalnızca Tier-4 uzun dönem öğrenci vizesi ile İngiltere’de mesleki eğitim kursları, lisans, yüksek lisans, dil eğitimi, doktora gibi eğitimlere katılacak olan öğrencilere verilir.

İngiltere öğrenci vizesi çalışma izni İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi ve İngiltere uzatılmış ziyaretçi öğrenci vizesi olan ziyaret kapsamlı vize türlerinde verilmemektedir. Yalnızca İngiltere’de Tier-4 İngiltere öğrenci vizesi ile İngiltere’de eğitim alacak olan öğrencilerin part-time çalışma izni vardır.

İngiltere Çalışma izni verilmeyip yalnızca Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi türüne başvurarak İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerinin oluşturduğu Birleşik Krallık’ta 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreyle eğitim görecek olan 16 yaş ve üzerindeki öğrencilere verilmektedir.

Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi alarak İngiltere’ye giden ve çalışma izni olan öğrencilerden lisans veya lisansüstü düzeyde eğitim alanlar için haftalık 20 saat çalışma izni varken lisans düzeyinin altında eğitim alacak olanlar için ise haftalık 10 saat çalışma izni bulunmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi çalışma izni olan öğrenciler okul/kurs dönemlerinde part-time, tatil günlerinde ise full-time çalışabilmektedir. Tier-4 öğrenci vizesi ile İngiltere’de bulunan kişilerin kendi işlerini kurup çalışması mümkün değildir.

Kendi işini kurmak ve aynı zamanda eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler ise seçeneklerinin neler olduğuna dair bilgi için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla iletişime geçebilirler.

İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvurusu konularında Londra, İstanbul, Ankara illerindeki ofislerinde danışmanlık hizmeti vermekte olan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman olan danışmanlarıyla İngiltere Vizesi aracılığı ile iletişime geçebilir veya size en yakın olan şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Hangi Koşullarda Verilir?" sayfası 754 defa okundu