İngiltere Öğrenci Vizesi Çeşitleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2022-04-08 15:59:06

İngiltere öğrenci vizesi çeşitleri öğrencinin Birleşik Krallık ülkelerinden birinde ne kadar süreyle okuyacağına ve hangi eğitimi alacağına göre belirlenmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi çeşitleri İngiltere veya diğer Birleşik Krallık ülkelerinden birinde ne kadar süreliğine okunacağına ve alınacak olan eğitimin türüne göre kendi içinde alt türlere ayrılmaktadır.

Öğrenci ziyaretçi vizesi

İngiltere’de 6 aya kadar alınacak olan eğitimler için verilir. Öğrenciler bu vize türü ile Birleşik Krallık ülkelerinde dil kursu, yaz okulu, mesleki eğitim, hobi/spor kursları gibi kısa süreli eğitimlere katılabilir.

Ziyaret kapsamlı bu vize ile öğrencinin ücretli veya ücretsiz çalışma izni yoktur. Alacağı eğitim vize süresinden önce de bitse öğrencinin eğitimi biter bitmez ülkeden ayrılması gerekir.

Uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi

İngiltere öğrenci vizesi çeşitleri içerisinden olan bu vize ise 6 aydan 11 aya kadar verilir. Öğrenci bu vize türü ile İngiltere’de yalnızca dil eğitimi alabilir, bu vize başka amaçla verilmez.

Yine bu uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesi ile de öğrenci Birleşik Krallık ülkelerinde ücretli veya ücretsiz çalışamaz ve eğitim süresi biter bitmez ülkeden ayrılması gerekir.

Tier-4 çocuk öğrenci vizesi:

4-17 yaş arası öğrenciler bu vize türü ile 6 aydan 12 aya kadar Birleşik Krallık ülkelerinde İngilizce eğitimi alabilmektedir. İngiltere öğrenci vizesi çeşitleri içerisinden olan bu vize puan bazlı olup öğrencinin vizeyi alabilmesi için 40 puanı toplaması gerekmektedir.

Öğrenci bu 40 puanın 30 puanını eğitim alacakları kurumdan alınan kabul mektubundan, kalan 10 puanı ise öğrencinin oradaki tüm masraflarını nasıl karşılayacağını gösteren belgelerden elde etmektedir.

Tier-4 İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi

İngiltere’de 6 aydan daha uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi eğitimleri kapsayan bir vize türüdür. İngiltere öğrenci vizesi çeşitleri içerisindeki puan bazlı diğer vize türüdür.

Yine bu İngiltere vizesi başvurusu için de öğrencilerin 30 puan gitmeyi planladıkları eğitim kurumundan, 10 puan ise konaklama, eğitim, yol gibi masrafları nasıl karşılayacağını gösteren belgelerden olmak üzere toplamda 40 puan elde etmesi gerekmektedir.

Bu vize ile öğrenciler lisans düzeyinde bir eğitim alıyor ise haftalık 20 saat, lisans düzeyinin altında bir eğitim alıyor ise haftalık 10 saat çalışma izni verilmektedir.

İngiltere vizesi başvurularınız için firmamızın İngiltere Vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz Başvuruları ve diğer göçmenlik başvurularında uzman danışmanlarına İngiltere Vizesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz.  

"İngiltere Öğrenci Vizesi Çeşitleri Nelerdir?" sayfası 741 defa okundu